hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Germencik Belediyesi’nde en düşük maaş 5 bin 100 lira oldu

  Germencik Belediyesi’nde en düşük maaş 5 bin 100 lira oldu
  expand

  Germencik Belediyesi’nde en düşük maaş 5 bin 100 lira oldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Burhan CEYHAN/AYDIN, (DHA) - AYDIN’ın Germencik Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesine göre belediye işçilerinin sosyal mali haklarına ciddi iyileştirmeler yapıldı. Çalışanların en düşük maaşının 5 bin 100 lira olduğunu söyledi.

  Germencik Belediye Başkanı CHP’li Fuat Öndeş belediyede en düşük maaşın 4980 TL olduğunu ifade ederek ilavelerle birlikte 5100 TL olarak uygulanacağını söyledi. Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından belediye çalışanlarının çocukları Belediye Başkanı Fuat Öndeş’e çiçek ve plaket takdim etti. Belediye çalışanlarının alkışlaması üzerine Belediye Başkanı Öndeş "Ben sizleri alkışlıyorum ve emekleriniz için teşekkür ediyorum" dedi.

  'YARANIZA BİR NEBZE DE OLSA MERHEM OLABİLDİYSEK NE MUTLU BİZLERE'

  Germencik Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi imza töreninde çalışanlarıyla buluşan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Bizler burada bir aile olduk. Acısıyla, tatlısıyla, iyi günde kötü günde birbirimize kenetlenerek bir aile gibi hareket ediyor, bu samimiyet çerçevesinde büyük bir emek ve mücadeleyle hizmet veriyoruz. Ekonomik açıdan çökmüş bir belediyeyi devraldık ve tüm bunlara rağmen sizlerin emeklerinin karşılığı olan ücretlerinizi, sosyal ve mali haklarınızı gününde ödedik. Bu kendi adıma büyük bir mutluluktur. Bugün de emeğinizin karşılığını teslim etmek ve enflasyon karşısında sizleri korumak için bu toplu iş sözleşmesini imzalamak için buluştuk. Sendika Başkanımız Sayın Hidayet Yaman ve sendika temsilcilerimiz ile bir araya gelerek imkanlarımız dahilinde sosyal ve mali haklarınız ile alacağınız ücretleri belirlediğimiz bu toplu iş sözleşmesi tüm emekçilerimize, ailelerine ve evlatlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Toplu iş sözleşmesi çerçevesinde Germencik Belediyesi'nde emekçilerimizin alacağı en düşük maaş 4980 TL oldu. İlavelerle birlikte 5100 TL’yi bulan bu rakam ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar açısından yeterli olmasa da umarım sizlere katkısı olur. Bir nebze de olsa merhem olabildiysek ne mutlu bizlere. Bu vesile ile Belediye İş Sendikası Başkanımız Sayın Hidayet Yaman ve kıymetli yönetimine teşekkürlerimi sunuyor, tekrardan hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

  'EMEKÇİLERİMİZİ ENFLASYONA KARŞI KORUMAK NİHAİ AMACIMIZDIR'

  Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman da “En iyi sözleşme gününde yapılan, tam zamanında gerçekleşen sözleşmedir. Belediye Başkanımız Fuat Öndeş ve belediye başkan yardımcıları ile meclis üyelerinin katılımıyla  toplu iş sözleşmeleri için görüşmelere başladığımız ilk toplantıda sözleşme koşullarını karara bağladık ve mutabık kaldık. Kendilerine çok teşekkür ediyor tüm emekçilerimiz adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Emekçilerimizi enflasyon karşısında ezdirmeyecek onları korumaya devam edeceğiz. Tüm taraflara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow