hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adnan Menderes, lokma hayrıyla anıldı

  Adnan Menderes, lokma hayrıyla anıldı
  expand

  Adnan Menderes, lokma hayrıyla anıldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Burhan CEYHAN/AYDIN, (DHA)-AYDIN’ın Koçarlı ilçe Belediyesi, merhum Başbakan Adnan Menderes'in vefatının 62'nci yıl dönümü nedeniyle Çakırbeyli’de Demokrasi Çınarı altında lokma hayrı düzenlendi.

  Merhum Başbakan Adnan Menderes, memleketi Koçarlı Çakırbeyli Mahallesi'ndeki Demokrasi Çınarı altında gerçekleşen lokma hayrı ile vefatının 62'nci yıl dönümünde okunan dualarla anıldı. Düzenlenen anma programına, AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, DSİ 21. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, AK Parti Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kayır, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aylin Dağdeviren, MHP İlçe Başkanı Şenol Şahin, Ülkü Ocakları Koçarlı İlçe Başkanı Nuri Sevinç, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Okunan duaların ardından vatandaşlara lokma ikramında bulunulurken, merhum Menderes rahmetle anıldı.
   
  'YÜREKLERİMİZDE Kİ YARA DİNMEDİ'
  Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “Ölümlerinin 62'nci yılında Demokrasi Şehidimiz Merhum Başvekilimiz Adnan Menderes’i ve dava arkadaşları Maliye Bakanı Hasan Polatkan ile Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’yu Çakırbeyli Mahallemizde bulunan Demokrasi Çınarı altında anmak için lokma hayrı düzenledik. Başvekilimiz Menderes’i ve arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Demokrasi tarihine kara leke olarak geçen o günü unutmadık, unutmayacağız. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Çakırbeyli Mahallemizde doğan, Efeler diyarı Aydınımızın yetiştirdiği, Kurtuluş Savaşı gazisi, hemşerimiz Adnan Menderes ‘Yeter söz milletindir’ diyerek cesur adımlarla çıktığı demokrasi yolunda başvekil olarak görev yaptığı 10 yıllık iktidarı boyunca gerçekleştirdiği hizmetleri ile aziz milletimizin gönlünde hayırla anmaya ve anılarını yaşatmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ve önceki dönem İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun gayretleri ile yapılan Adnan Menderes Demokrasi Müzemizde anılarını yaşatıyoruz" diye konuştu.(DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow