hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Davutlar'da 15 sokak ve 5 cadde daha yenileniyor

  Davutlarda 15 sokak ve 5 cadde daha yenileniyor
  expand

  Davutlar'da 15 sokak ve 5 cadde daha yenileniyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AYDIN, (DHA)-AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, belediyenin Davutlar Mahallesi'nde başlattığı hizmet seferberliği kapsamında, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, 15 sokak ve 5 caddeyi daha yenilemek için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

  Davutlar Mahallesi'ne 4 yılda gerçekleştirilen üstyapı çalışmalarıyla 110 bin 498 metrekaresi kilit parke, 30 bin 535 metrekaresi sathi kaplama olmak üzere toplam 141 bin 33 metrekare yeni yol kazandıran Kuşadası Belediyesi ekipleri, bölgede 15 sokak ve 5 caddeyi daha yenilemek için çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık bir ayı geride bırakan çalışmalar kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bugüne kadar Gönül, Nuhay ve Erdoğan sokaklara toplam 4 bin metrekare kilit parke taşı döşendi. Şennur, Gümüş ve Serdar sokaklarda ise imalat devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında Davutlar Mahallesi toplam 30 bin metrekare daha parke yola kavuşacak.

  Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Davutlar Mahallesi'nde ilk etapta sıcak asfalt dökeceği Atatürk Caddesi'nde tesviye işlemlerini tamamlayarak zemine PMT malzemesi sermeye başladı. Sıcak asfalt serimi yapılacak Cengiz Topel ve Menderes caddelerindeki hazırlıklar da son sürat devam ediyor. Çalışma tamamlandığında Davutlar Mahallesi, 25 bin metrekare daha asfalt yola kavuşacak. Ayrıca yolların aydınlatma sistemleri de yenilenecek.

  EN UYGUN KOŞULLAR BEKLENİYOR

  Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürü Engin Okay, sıcak asfalt serim çalışmalarında en iyi sonucu elde edebilmek için uygun hava koşullarının oluştuğu bahar aylarının beklendiğini belirtip, "Çünkü bitüm ve mıcırın karışmasından elde edilen sıcak asfalt, havanın yağışlı olduğu günlerde dökülemiyor. Döküm anında sıcaklığı 155-160 santigrat dereceler arasında olması gereken asfalt, eğer uygun koşullarda ve tamamen temizlenmiş bir zemine serilmezse çok çabuk bozulmaya uğruyor. Şayet sıcak asfalt çalışmalarını bu aylarda gerçekleştiremezsek 1 yıl daha beklememiz gerekiyor" dedi.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow