hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Akçay Terminali yaza hazır

  Akçay Terminali yaza hazır
  expand

  Akçay Terminali yaza hazır

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BALIKESİR, (DHA)- BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi, 'Balıkesir Geleceğe Taşınıyor' projesi kapsamında yenilediği otobüs terminallerine Edremit’teki Akçay Terminali’ni de ekliyor. Yaz sezonuna tamamlanması planlanan terminal, çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayacak.

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde kullanılmaz halde olan ve işlevini yitirmiş terminalleri yenilemeye devam ediyor. Terminal yenileme çalışmaları kapsamında ilçelerdeki terminaller modern ve yolcu ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir hale getiriliyor. 'Balıkesir Geleceğe Taşınıyor' projesi kapsamında bugüne kadar; Erdek, Altınoluk, Altınova, Susurluk, Manyas, Edremit, otogarlarını yenileyen Büyükşehir Belediyesi; Balya, Akçay ve Sındırgı terminallerinin de yapımına başladı.
  Yaz ayında artan turist nüfusunun transferleri, Büyükşehir Belediyesi’nin inşa ettiği  modern ve teknolojik donanımlara sahip Ayvalık Sarımsaklı, Edremit, Altınoluk ve Akçay, terminallerinden sağlanacak. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Akçay Terminali'nde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.


  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow