Ayvalık Travel Turkey İzmir'de stant açacak

Ayvalık Travel Turkey İzmir'de stant açacak

Ayvalık Travel Turkey İzmir'de stant açacak

Ayvalık Travel Turkey İzmir'de stant açacak

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

BALIKESİR, (DHA) - BALIKESİR'in Ayvalık ilçesi, Türk fuarcılığının başkenti İzmir'de 8-10 Aralık tarihleri arasında 16'ncısı düzenlenecek Travel Turkey İzmir'de  açacağı stantla yerini alacağını duyurdu. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, İzmir'de turizm fuarına tekrar katılmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

Ayvalık Belediyesi, Travel Turkey İzmir'de Salon A hol, A 108 no'lu stantta yeniden yerini alacak. Ayvalık Belediyesi ile S.S. Ayvalık Üretim ve Pazarlama Kooperatifi'nin büyük bir özenle hazırlandığı fuarda Üretim Mutfağı'nın birbirinden lezzetli ürünleri de vatandaşlarla buluşacak.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, dünya turizminde öncelikli tercih edilen şehirlerden biri olan İzmir'de turizm fuarına tekrar katılmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını kaydetti. Başkan Ergin, "Doğası, tarihi dokusu, kültürel varlıkları, gastronomisinin yanı sıra dünyaca ünlü zeytin ve zeytinyağı ile Türkiye'nin en yoğun turizm merkezlerinden biri olan Ayvalık'ı hak ettiği 'marka' değerine ulaştırıyoruz. Ayvalık'ta her yıl Kuzey Ege'de milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlıyoruz. Bu yıl yeniden katılacağımız fuara son derece iddialı olarak hazırlandık. Salon A hol, A 108 no'lu stantta olmak istediğiniz yerde sizleri de Ayvalık'ı yaşamaya bekliyoruz" dedi.

Fuarda, Ayvalık'ı en iyi şekilde tanıtıp, kuracakları bağlantılarla ilçeye ekonomik canlılık ve kazançların getirilmesini hedeflediklerini ifade eden Başkan Ergin, "Esas büyük amacımız yaz aylarında kısa süren turizm sezonunu 12 aya yayabilmek. Özellikle mimari yapı, gurme, destinasyon, zeytin ve zeytinyağı konusundaki algıda seçiciliği de ortaya çıkarmak en önemli gayelerimizden birisi olacaktır" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber