hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ayvalık'ta minyatür ve resim sergisi

  Ayvalıkta minyatür ve resim sergisi
  expand

  Ayvalık'ta minyatür ve resim sergisi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BALIKESİR, (DHA)-BALIKESİR'in Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi, emekli pilot İbrahim Toykoç ve Yasemin Toykoç çiftinin Ayvalık'ın tarihi yapılarının da işlendiği eserlerin yer aldığı minyatür ve resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

  Emekli Pilot İbrahim Toykoç'un doğadan malzemeler kullanarak yaptığı Ayvalık'ın tarihi yapılarına ait minyatürler ile eşi Yasemin Toykoç'un Ayvalık resimleri, açılışa katılan sanatseverlerin beğenisini topladı. 21 Mayıs tarihine kadar ziyaret edilecek olan serginin açılışını gerçekleştiren Ayvalık Belediyesi Başkan Vekili Tülay Çankaya, Ayvalık'ta birbirinden değerli sanatçıları, sanatseverlerle buluşturmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti. Ayvalık'ın turizmde bilinirliğinin yanı sıra, kültür ve sanat kenti olma yolunda da emin adımlarla ilerlediğini söyleyen Çankaya, "Orhan Peker Sanat Galerimiz hiç boş kalmıyor. Ay içinde en az iki sergiye ev sahipliği yapıyor. Bu durum da bizi çok mutlu ediyor. Ayvalık artık, turizmin yanı sıra kültür ve sanat kenti. Açtığımız her sergi alanlarında büyük başarılar elde etmiş sanatçıların eserlerinden oluşuyor. Her açılış, her sergi çok büyük bir ilgi görüyor. Yılsonuna kadar yine birbirinden değerli sanatçılarımızın eserlerine ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

  Yedi yıl önce emekli olan ve ardından minyatür yapmaya başladığını hatırlatan İbrahim Toykoç, Ayvalık evlerinin ruhunu ve büyüsünü sanatına yansıttığını belirtti. Emeklilikle birlikte zamanının önemli bir bölümünü minyatür yapmaya ayırdığını vurgulayan Toykoç, Ayvalık'ın eski evlerini çok sevdiğini söyledi. Sergide resimleri yer alan Yasemin Toykoç ise eşiyle birlikte minyatür ve resimlerle Ayvalık'ı sergilemekten büyük bir keyif aldıklarını anlattı.(DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow