hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ayvalık'ta toplu sözleşme imzalandı

  Ayvalıkta toplu sözleşme imzalandı
  expand

  Ayvalık'ta toplu sözleşme imzalandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BALIKESİR, (DHA) - BALIKESİR'in Ayvalık Belediyesi Güzel Ayvalık Şirketi'yle TÜRKİŞ'e bağlı Balıkesir Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu sözleşmeyle maaşlara ortalama yüzde 70 zam yapıldı. Sözleşmeye göre, ücret artışları her 6 ayda bir enflasyon oranında artırılacak.

  Ayvalık Belediyesi Güzel Ayvalık Şirketi'yle TÜRKİŞ'e bağlı Balıkesir Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu sözleşmeyle maaşlara ortalama yüzde 70 zam yapıldı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, şirket personelinin yanı sıra belediyenin kadrolu işçilerine sözleşme gereği 2023 nisan ayında enflasyon oranında zam yapılması gerektiğini hatırlatarak, "Kadrolu işçilerimizin taban ücretleri asgari ücrette kaldı, onların da mağdur edilmemesi ve enflasyon ile ezilmemeleri için, taban ücretlerine ek protokol ile yüzde 11 oranında artış sağlandı" dedi. Ergin, toplu sözleşme sürecinde görüşmelerin karşılıklı anlayış ve iyi niyet çerçevesinde masada sonlandırılmasından büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Emeğin ve emekçinin, alın terinin hakkını veren bir belediye başkanı olmaktan gurur duyduğunu dile getiren Ergin, "İmzaladığımız toplu sözleşmeyle çalışanlarımızı enflasyon karşısında ezdirmedik" dedi.

  ENFLASYON ÜZERİNDE ZAM
  Balıkesir Belediye-iş Sendikası Başkanı Yüksel Özden, Ergin ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Özden, "Ayvalık Belediyesi'nde geçmiş dönemde zaman zaman çalışanlar maaşlarını alamazken, bugün baktığımızda görüldüğü gibi enflasyonun çok üzerinde aldığımız zamlar çalışanlarımızı çok mutlu etmiştir. İşçi arkadaşlarımız sabah işe giderken, akşam eve dönerken keyifli, mutlu ve huzur içinde çalışıyorlar" diye konuştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow