hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Edremit'te 19 Mayıs coşkusu Gençlik yürüyüşü ve Emre Aydın konseriyle yaşandı

  Edremitte 19 Mayıs coşkusu Gençlik yürüyüşü ve Emre Aydın konseriyle yaşandı
  expand

  Edremit'te 19 Mayıs coşkusu Gençlik yürüyüşü ve Emre Aydın konseriyle yaşandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BALIKESİR, (DHA)-BALIKESİR'in Edremit ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında 'Gençlik Yürüyüşü' düzenlendi. Gümrük Meydanı'ndan toplanan binlerce kişi Şehit Hamdibey Meydanı'na yürüdü. Yürüyüşün sonunda, 19 Mayıs coşkusu, Emre Aydın konseri ile taçlandırıldı.

  Edremit'te 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Kutlamalar kapsamında düzenlenen resmi törenlerin ardından, Gençlik Yürüyüşü yapıldı. Gençler bando eşliğinde Şehit Hamdibey Meydanı'na yürüdü. Kutlama programı Edremit Belediyesi Atatürk Gençlik Merkezi'nde düzenlenen sergi, koro dinletisi ve dans gösterisi ile devam etti. 19 Mayıs Oratoryosu ve Gençlik Korosu müzik dinletisine Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı katıldı.

  FENER ALAYINDA BİNLERCE KİŞİ YÜRÜDÜ
  Program akşam saatlerinde Tuzcumurat Mahallesi Gümrük Meydanı'ndan Şehit Hamdibey Meydanı'na yapılan fener alayıyla sürdü. Coşkulu kalabalık ellerinde meşaleler ve Türk bayrakları ile marşlar eşliğinde yürüdü. Meydandaki kalabalığı bayram coşkusuyla selamlayan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, "Kuvay-i Milliye'nin evlatları, Mustafa Kemal'in askerleri, Atatürk şöyle der; 'Bizim milletimiz vatanı için, hürriyeti ve egemenliği için fedakar bir halktır.' Bizim başka milletlerden hiçbir eksiğimiz yok. Cesuruz, zekiyiz, çalışkanız. Ama çok fazlamız var; yüksek amaçlar uğrunda ölmesini biliriz. Bu bilinç ve sorumlulukla; kanlarıyla, canlarıyla Çanakkale'yi geçilmez kılan, İzmir'in dağlarında çiçekler açtıran yüce Türk gençliği, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun" diye konuştu.
  Ardından sahneye gelen Edremitsporlu gençler kazandıkları kupayı sahneye getirerek Başkan Selman Hasan Arslan'la birlikte Edremitlilere armağan etti.
  Etkinlik, ünlü şarkıcı Emre Aydın'ın Şehit Hamdibey Meydanı'nda verdiği konserle sona erdi. Aydın, şarkılarıyla Edremitliler'in 19 Mayıs coşkusunu katladı. Şarkılara zaman zaman alanı dolduran kalabalık da eşlik etti.(DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow