Öğrenciler muhtarlık hakkında bilgi aldı

Öğrenciler muhtarlık hakkında bilgi aldı
Öğrenciler muhtarlık hakkında bilgi aldı

Basri Tuncay ERTAN/ERDEK (Balıkesir) (DHA) - BALIKESİR'in Erdek ilçesinde Zeytinli Mahallesi Muhtarı Ali Aydın, Atatürk İlkokulu öğrencilerine muhtarlık ile ilgili bilgiler verdi.


Erdek Atatürk İlkokul 3. sınıf öğrencileri Hayat Bilgisi Dersi kapsamında Yönetim Bilimleri başlığı altında muhtarlık görevi hakkında bilgi edinebilmeleri için öğretmenleri eşliğinde Zeytinli Mahallesi Muhtarı Ali Aydın’ı ziyaret etti.


Atatürk İlkokulu 3. Sınıf Öğretmenleri Nihat Duru, Gülcan Kırgül, Hande Göztepe, Nazlı Oru, Muhittin Gül ve İlker Oflaz nezaretinde muhtarlığa gelen 120 öğrenci Muhtar Ali Aydın tarafından misafir edildi. Zeytinli Mahallesi Muhtarlık ofisinde konuk edilen 120 öğrenciye Muhtar Aydın tarafından, "Muhtar kimdir? Görevleri nelerdir?" sorularının cevapları aktarıldı.     Öğrencilere muhtarlığın önemli bir görev olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Muhtar Ali Aydın, "Muhtarlar mahalle sakinlerinin gönüllü katılımıyla ortak ihtiyaçları belirlemek, mahallenin yaşam kalitesini geliştirmek, belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerini yürütmek, mahalle ile ilgili konularda görüş bildirmek, diğer kurumlarla işbirliği yapmak ve kanunlarla verilen diğer görevleri yapmakla yükümlü olan yerel yöneticilerdir” diye konuştu.


Muhtarlığın hem zor hem de zevkli bir görev olduğunu öğrencilerle paylaşan Aydın, “Kimsenin küçükken muhtar olma gibi bir hayali yoktur. Mahalle halkının takdiri ve teveccühü ile muhtar olunur. Belirli bir yaş sınırı da yoktur. 18 yaşını dolduran tüm vatandaşlar muhtar olabilir” dedi.


Bilgilendirme sonunda, öğrencilerden gelen soruları tek tek cevaplayan Muhtar Aydın, öğrencilere kendisinden istekleri olup olmadığını sordu. Muhtar Aydın’dan gelen bu soru üzerine, öğrencilerden biri öğrenim gördükleri okulun bahçesinde bulunan kale filelerinin yenilenmesini isterken, Muhtar Aydın da öğrenciye isteğinin en kısa zamanda yerine getirileceğinin sözünü verdi. Konuşmaların sona ermesinin ardından sınıf öğretmenleri, kendilerini konuk ederek öğrencilerini aydınlatan Muhtar Ali Aydın’a teşekkür ettikten sonra okullarına geri döndü.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS