Bayburt, beyaza büründü

Bayburt, beyaza büründü

Bayburt, beyaza büründü

Bayburt, beyaza büründü

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Murat SÖYLEMEZ/BAYBURT(DHA)-BAYBURT'ta gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle kent beyaza büründü.

Doğu Karadeniz’de Ocak ayında mevsim normallerinin üzerinde geçen hava sıcaklıkları, Şubat ayına girilmesiyle birlikte azaldı. Ilık ve güneşli hava yerini soğuk ve yağışlı sisteme bırakırken birçok şehirde kar yağışı etkili oldu. Ocak ayında kurak havanın etkili olduğu Bayburt'ta dün akşam hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle kar yağmaya başladı. Kent genelinde etkili olan kar yağışıyla şehir merkezi beyaz örtüyle kaplandı. Kar yağışına sokakta yakalanan vatandaşlar kar topu oynadı.

30 KÖY YOLU KAPANDI

Kentin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 20 santimetrete ulaşırken 30 köy yolu da kar nedeniyle ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kar nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

‘KARSIZ BİR KIŞI HİÇ GEÇİRMEDİK’

Kar yağışının bereket olarak değerlendiren kent sakinlerinden Murat Zozuk, “Kar Bayburt’umuzun simgelerinden bir tanesi. Biz karsız bir kışı şimdiye kadar hiç geçirmedik. Kışa karla girer karla bitiririz. Bu sene biraz geç oldu ama sonunda yağdı çok şükür. Şubat’a karla birlikte girdik. Tabi bizi mutlu etti. Diğer insanları daha çok mutlu etmiştir. Gerek çiftçilerimiz olsun, gerek barajlarımız olsun. İnşallah böyle devam eder. Bereketli bir kış geçiririz, yazı bereketli şekilde çıkarırız” dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber