hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adilcevaz’da depremzedeler için başlatılan kan bağışına yoğun ilgi

  Adilcevaz’da depremzedeler için başlatılan kan bağışına yoğun ilgi
  expand

  Adilcevaz’da depremzedeler için başlatılan kan bağışına yoğun ilgi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Salih BEŞKARDEŞ / ADİLCEVAZ, (Bitlis),(DHA) – BİTLİS’in Adilcevaz ilçesinde Van Kızılay Merkezi tarafından depremzedeler için başlatılan kan bağışına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem sonrası Kızılay, Adilcevaz’da kan bağışı çağrısında bulundu. Kan bağışı çağrısına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Deprem bölgesindeki yaralarının sarılması için kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar, Kızılay tarafından ilçe meydanında kurulan kan bağışı merkezine akın etti. Kan bağışına ilgi gösteren vatandaşlar depremzedelere kan vermek için sırada bekledi.

  Kan bağışında bulunan vatandaşlardan Kenan İkibeş, kan bağışının vatandaşlık görevi olduğunu ifade ederek, “Kızılay kan merkezine kan bağışında bulunuyoruz. Kan vermek isteyen vatandaşlarımızın buraya gelip depremzede kardeşlerimiz için kan bağışında bulunmalarını istiyoruz. Yapacağımız kan bağışı sayesinde belki de bir hayat kurtaracağız. Onun için herkesin buraya gelip kan bağışında bulunmalarını rica ediyoruz. Bizler vatandaşlık görevimizi yaparak gelip kan bağışında bulunduk” dedi.

  Emin Başbay da “Türkiye’ye, vatandaşlarımıza, vatanımıza ve milletimize geçmiş olsun. Depremzede kardeşlerimizin de her türlü ihtiyaçlarında yanlarındayız. Kızılay’a vermiş olduğumuz kan bugün onlara, yarında bize lazım olacak. Vatanımızı, milletimizi, insanlarımızı unutmamak lazım. Onların canı acıyorsa, bizimde canımız acıyor. Onlara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Maddi, manevi ve kan olarak ne lazımsa vermeye hazırız” dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow