hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İHH LGS il birincisi öğrenciyi ödüllendirdi

  İHH LGS il birincisi öğrenciyi ödüllendirdi
  expand

  İHH LGS il birincisi öğrenciyi ödüllendirdi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Salih BEŞKARDEŞ/ADİLCEVAZ,(Bitlis)-(DHA)- İNSANİ Yardım Vakfı (İHH) Bitlis şubesi Başkanı Muzaffer Taşcan, Liselere Giriş Sınavı (LGS) il birincisi olan Adilcevazlı öğrenciyi ödüllendirdi.

  Adilcevaz İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu 8’nci sınıf öğrencisi Hüseyin Eren Akkoç, Liselere Giriş Sınavı’nda 0,04 yüzdelik dilime girerek Bitlis genelinde il birincisi oldu. LGS’de il birincisi olan Hüseyin Eren Akkoç’u İnsani Yardım Vakfı (İHH) Bitlis şubesi Başkanı Muzaffer Taşcan, başarısından dolayı ödüllendirdi.

  İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu Müdürü Hakan Baloğlu, öğrencilerinin başarısından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Covid19 salgınına rağmen sınava hazırlanan öğrencilerimize okul olarak her türlü desteği sunduk. Öğretmenlerimiz gerek uzaktan eğitim gerek aile ziyaretleriyle öğrencilerimizi sınava hazırlamak için var güçleriyle çalıştılar. Sınava hazırlanan öğrencilerimizin hepsi büyük özveri ile çalışıp bizi onurlandırdılar. Hüseyin Eren bizim kıymetli bir öğrencimiz ve hedefi İstanbul Erkek Lisesi öğrencisi olmaktı. Tercihlerini yaptık, İnşallah öğrencimiz buraya yerleşecek. Kendisi ile gurur duyuyoruz. Eren’in bu başarısını İHH Bitlis Şubesi Başkanı Muzaffer Taşcan abimle konuştuğumda evladımızı bizde ödüllendirmek isteriz dedi ve sağ olsun kendisini ödüllendirdi. İnşallah okulumuzdan, ilçemizden daha nice başarılı öğrenciler çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız. Ayrıca tüm dersler ortalaması göz önünde bulundurulduğunda İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu olarak ilimizde 3’üncü olduk. LGS sınavında başarı göstererek en iyi Fen Liselerini tercih eden Beyzanur Özden, Cihan Karaaslan, Esmanur Ergün ve Sami Yusuf Döger’i de tebrik ediyorum” dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow