hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yaban hayvanları için Süphan Dağı eteklerine yem bırakıldı

  Yaban hayvanları için Süphan Dağı eteklerine yem bırakıldı
  expand

  Yaban hayvanları için Süphan Dağı eteklerine yem bırakıldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Salih BEŞKARDEŞ / ADİLCEVAZ, (Bitlis),(DHA) – BİTLİS’in Adilcevaz ilçesinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Süphan Dağı eteklerine yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

  Van Gölü Aktivistleri Derneği üyeleri, ilçeye bağlı Aydınlar Beldesinde soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için Süphan Dağı eteklerine ot, ekmek ve buğdaydan oluşan yiyecekler bıraktı. Dernek üyeleri ayrıca açtıkları pankartlarla Van Gölü’ne de dikkat çekti. 

  Van Gölü Aktivistleri Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Emen, yoğun kar yağışının ardından yaban hayvanları için doğaya yem bıraktıklarını belirterek, "Van Gölü Aktivistleri Derneği olarak her sene olduğu gibi bugünde dernek üyelerimizle birlikte Süphan dağı eteklerine soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yem bıraktık. Kesinlikle doğadaki hayvanları da düşünüyoruz. Çünkü onlarda birer can. Her can kutsaldır. Bu sene kar biraz geç yağdı, kuraklık yaşandı. Biz bunun farkındayız. Son günlerde kar bayağı iyi yağdı. Kar yağınca bu sefer doğadaki hayvanlarda yem bulmakta zorlanmaya başladı. Hayvanlar mağdur kalmasın diye bizde ekibimizle birlikte doğaya yem bıraktık. Van Gölü Aktivistleri Derneği olarak sadece Van Gölü’nü değil doğadaki hayvanları da düşünüyoruz" dedi. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow