hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Temizlik işçisi, bankamatikte bulduğu 1000 TL'yi bankaya teslim etti

  Temizlik işçisi, bankamatikte bulduğu 1000 TLyi bankaya teslim etti
  expand

  Temizlik işçisi, bankamatikte bulduğu 1000 TL'yi bankaya teslim etti

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Murat KÜÇÜK/BOLU,(DHA) - BOLU'da belediyede temizlik işçisi olarak çalışan Beradiye Şimşek (47) bankamatikte bulduğu 1000 TL'yi bankaya teslim etti. Şimşek, "Sokak süpürüyorum. Halimden memnunun. Parayı almayı düşünmedim. Zaten helal para kazanıyorum" dedi. 

  Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Beradiye Şimşek, para yatırmak için gittiği bankamatikte 1000 TL buldu. Şimşek, banka yetkilileri ile görüşüp parayı, bankaya geri vermek istediğini belirtti. Banka görevlileri tarafından yapılan incelemede paranın sahibi belirlendi. Beradiye Şimşek'in bankaya verdiği 1000 TL sahibine teslim edildi. 

  Beradiye Şimşek alın teriyle para kazandığını belirterek, "50 TL para yatıracaktım. Önümde 2 bayan vardı. Onların işi bittikten sonra ben bankamatiğe yöneldim. Kartı koyarken, 1000 TL para buldum. Benim de acil randevum vardı. Parayı alıp ayrıldım. Daha sonra bankayı aradım. Parayı geri alabileceklerini söylediler. Parayı bankaya teslim ettim. Parayı çekememişler. Paranın sahibi gelip alacakmış.” dedi. 

  Sokak süpürdüğünü ifade eden Beradiye Şimşek, “Halimden memnunun. Parayı almayı düşünmedim. Zaten helal para kazanıyorum. Başkasının parasında gözüm yok. Hiç bir zaman da başkasının parasında gözüm olmadı. Parayı çok seven biri değilim." diye konuştu. 
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow