hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bucak'ta 18 Mart töreni

  Bucakta 18 Mart töreni
  expand

  Bucak'ta 18 Mart töreni

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Halim AKCA/BUCAK, (DHA)- BURDUR'un Bucak ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü kutlandı.
  Törenlere Kaymakam Erol Tanrıkulu, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Sarı, resmi kurumların amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri oda ve dernek başkanları, vatandaşlar katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törende Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından programa katılanlar Hacısarılar Mezarlığı'ndaki şehitliği ziyaret etti. Şehitlikte Kaymakam Erol Tanrıkulu, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Sarı şehit mezarlarına çiçek koyarak dua etti. Bucak Müftülüğü görevlilerince Kuran-ı Kerim okunduktan sonra dua edildi. Programa Kültür Merkezi salonunda devam edildi.
  Kültür Merkezi'nde yapılan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programı hazırlayan TOKİ Ortaokulu'nun Müdürü Hüseyin Özcan günün anlam ve önemini anlatan konuşmasından sonra etkinliklerde kompozisyon ve şiir yarışmalarında birinci olan eserler okundu. Resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Erol Tanrıkulu ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal ödül verdi. TOKİ Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı 'Anzaklı Ömer' adlı oyun sahnelendi ve koru Çanakkale türküleri seslendirdi. Program Çanakkale şehitleri slayt gösterimi ile program sona erdi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow