hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İŞKUR'dan engelliye hibe desteği

  İŞKURdan engelliye hibe desteği
  expand

  İŞKUR'dan engelliye hibe desteği

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Mesut MADAN/BURDUR, (DHA)- BURDUR'da Emine Aktaş, İŞKUR'un 'Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi' kapsamında 70 bin TL hibe desteği aldı.

  Burdur'un Karamanlı ilçesi Kağılcık köyünden Emine Aktaş, 'Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi' kapsamında, İŞKUR'a sunulan projesi komisyon tarafından onaylanmasının ardından hibe desteği almaya hak kazandı. İŞKUR İl Müdürlüğü'nde sözleşme imzalayan Emine Aktaş, kuruluş desteği için verilecek olan 70 bin TL ile büyükbaş hayvancılığa başlayacak.

  Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın, "'Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi' kapsamında projesi onaylanan Emine Aktaş'ın sözleşmesini imzalamış bulunuyoruz. Projenin takibi İŞKUR tarafından yapılacaktır. Emine Hanım, büyükbaş hayvanları 3 yıl boyunca satamayacak, kesimini yapamayacak. Hayvanlar sigortalı olup, 3 yıl sonra tamamen Emine Aktaş'ın olacaktır. İŞKUR olarak yeni istihdam sağlayacak projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Emine Aktaş'a hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz" dedi.

  Emine Aktaş da kendisine sağlanan imkan sayesinde hayata yeniden tutunmasını sağlayan severek yapacağı hayvancılığa başlayacağı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu anlattı. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow