MAKÜ Tazelenme Üniversitesi'nde ilk ders

MAKÜ Tazelenme Üniversitesi'nde ilk ders
MAKÜ Tazelenme Üniversitesi'nde ilk ders

 

Mesut MADAN/Burdur, (DHA) - MEHMET Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) Tazelenme Üniversitesi'nin ilk dersini Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz verdi.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan'ın önderliğinde geliştirilmiş bir sosyal sorumluluk projesi olan Tazelenme Üniversitesi'nin 7'nci üniversitesi olan MAKÜ'de ilk ders Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz tarafından verildi. Yaklaşık 80 öğrencinin katılım sağladığı Tazelenme Üniversitesi'nde dersler bu dönem için seminerler halinde gerçekleştirilecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılında da 4 yıllık örgün eğitime geçiş yapılacak.

Rektörlük Senato Toplantı Odası'nda gerçekleştirilen ilk derste Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, "Üniversitemizin böyle bir programı başlatmış olması, sizlerin de bu çalışmaya güçlü bir şekilde katılım yapmanız bizlere mutluluk veriyor. Sizler üniversitenin kentiyle buluşmasının bir ayağı olacaksınız. MAKÜ hepimizin, sizlerin kuşaklarının elinde büyümüş bir çocuk. Burdur'un bir değeri haline gelen üniversitemiz çocukluk dönemini geride bıraktı, gençlik dönemini yaşıyor. Sizlerin burada olması üniversitemizin prestijli bir çalışma yapıyor olması, buna ön ayak olmanız üniversitemiz ve şehrimiz açısından da son derece önemli. Eğitim kenti Burdur'da üniversite olarak büyümeye, gelişmeye devam ediyoruz. Gelişme ve büyüme stratejilerimize çevresel büyüme stratejisini de ekleyerek yaptığımız çalışmalarla üniversitemizin iyi bir çizgiye oturmasını planlıyoruz" dedi.

Üniversiteyle vatandaşları birleştirmek için yapılan çalışmalardan da söz eden Rektör Korkmaz, "Kentine yönelen üniversite olarak üniversiteyle vatandaşları bir araya getirmek için yaptığımız çalışmalardan biri de şehir merkezinde yer alan yerleşkemizde yapımına başlanılan Diş Hekimliği Fakültemizin poliklinikleri bu yıl içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Bunun yanında kadın istihdamına önem veriyoruz ve bu çerçevede de cezaevi alanının tahliyesinden sonra o alana yapacağımız Mesleki Eğitim Okulunda kadınlarımıza yönelik çalışmalar yapacağız" diye konuştu.

"Üniversitenin şehirdeki temsilcileri sizler olacaksınız" diyen Rektör Korkmaz, öğrencilere sahip çıkılmasını, onlara anne- baba şefkatiyle yaklaşılmasını, yanlışlarında güzellikle uyarıp, doğru yolun gösterilmesi gerektiğini vurguladı. Rektör Korkmaz, "Bundan sonra sizler de artık bir üniversite mensubu olarak öğrencilere farklı bir gözle bakıp, onlara karşı geliştirici bir misyon üstlenmeniz gerekir" dedi.

Daha sonra yapılan derste Tazelenme Üniversitesi öğrencileri duygu ve düşüncelerini paylaşarak, MAKÜ yönetimi ve hocalarına teşekkür etti.

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS