Ortaokula yazılım ve tasarım atölyesi

Ortaokula yazılım ve tasarım atölyesi
Ortaokula yazılım ve tasarım atölyesi

 


Mesut MADAN/BURDUR, (DHA)- BURDUR'da Şehit Akif Altay Ortaokulu'na Yardımsevenler Derneği Burdur Şubesi tarafından yaptırılan 'Yazılım ve Tasarım Atölyesi' açıldı.


Burdur Şehit Akif Altay Ortaokulu'na yardımsever iş insanı İrfan Bilgin'in katkılarıyla Yardımsevenler Derneği Burdur Şubesi tarafından oluşturulan Zuhal- İrfan Bilgin Yazılım ve Tasarım Atölyesi'nin açılışına Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon Komutanı Albay Cenk Baburşah, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, şehit polis memuru Akif Altay'ın oğlu Niyazi Altay, Yardımsevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu ile yardımsever iş insanı İrfan Bilgin ve eşi Zuhal Bilgin ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Törende konuşan Vali Hasan Şıldak eğitime yapılan yatırımın önemine dikkati çekti. Vali Şıldak, "Eğitime yapılan katkı her şeyin ötesinde büyük anlam taşıyor. Eğitime yapılan her katkı, devlet olsun, sivil toplum olsun, dernek oluşumları, kişisel bazda hayırseverler olsun anlamlı ve ülkemizin güçlenmesi için önemli katkılar. Türkiye her zaman güçlü olmak, dimdik ayakta olmak zorunda. En çok da eğitime yapılan desteklerle, yatırımlarla ayakta kalacaktır, güçlülüğünü muhafaza edecektir. Eğitime yapılan her katkı hem Türkiye'nin gücüne güç katmaktadır, hem de aslında teröre, terörü destekleyen mihraklara karşı atılan bir kurşundur" dedi.


Hayırsever iş insanı İrfan Bilgin, "Dünyada bilişim ve iletişim sektörü baş döndürücü bir hızla gelişmekte ve ilerlemektedir. Maalesef ülkemiz bu sektörde üst sıralarda değildir. Hepimiz yabancı ülkelerin ürünlerini alıyor ve kullanıyoruz. Dolayısıyla yabancılara çalışıyoruz. Bunun önüne geçmenin tek yolu çalışmak üretmek ve teknolojik yarışta var olmaktır. Türk insanı bunu yapacak akıl ve beceriye sahiptir" diye konuştu.


Türkiye Yardımsevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu da şöyle dedi:


"Derneğimiz 1991 yılında yaptırdığı Türkiye Yardımsevenler İlkokulu, 2019 yılı itibariyle çeşitli okullarda yaptırdığımız 13 ana sınıfı, 5 fen ve teknoloji sınıfı, 2 müzik dersliği, 2 resim atölyesi, bir Z kütüphane, bir etkileşimli yabancı dil sınıfı, bir drama ve eleştirel düşünce atölyesiyle bugün açılışını yapacağımız yazılım tasarım atölyesi ve öğrencilere verdiği burslarla eğitime olan katkılarını sürdürmektedir. Derneğimizin Burdur'da eğitime sağladığı bu katkıların önemli olduğunu düşünüyor ve bundan gurur duyuyoruz. Bizlere duydukları güvenle bu gururu yaşatan, bizleri şevklendiren bağışçılarımıza ve emeğimize saygı duyan herkese şahsım ve derneğim adına teşekkür ediyorum."


Hayırseverlere plaket verilmesinin ardından atölyenin kurdelesi hayırseverler ve protokol üyeleri tarafından kesilerek açılışı yapılan atölye gezildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS