Gemlik’te Peyzaj çalışmaları sürüyor

Gemlik’te Peyzaj çalışmaları sürüyor
Gemlik’te Peyzaj çalışmaları sürüyor

Feyzi SARIKAYA/GEMLİK,(Bursa),(DHA)-GEMLİK’te Belediye ekipleri ilçenin çehresini değiştirecek çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Son olarak peyzaj çalışmalarını sürdüren ekipler, yabani otların temizliğini sağlarken, ağaçlar da budanıyor.


Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yabani otların temizliği ile çim biçme ve ağaçların budanması çalışmalarını ilçenin dört bir yanında sürdürüyor. Park, bahçe ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra Dereboyu mevkiinde de çim biçimi ve peyzaj düzenlemesini gerçekleştiren belediye ekipleri yabani ot temizliğiyle çiçeklerin ve ağaçların daha kolay büyümesi sağlıyor. Alanında uzman teknik personel denetiminde özenle gerçekleştirilen çalışmalarda, gerek halkın sağlığı gerekse çevre düzenlemesi ön planda tutuluyor.


“SOKAKLARIMIZ DAİMA TEMİZ VE DÜZENLİ OLACAK”


Konu ile alakalı konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan “Park, bahçe ve mesire alanlarında çim biçme ve yabani ot temizliklerini aralıksız sürdürüyoruz. Halk sağlığını korumak için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bakımsız alanlarda vatandaşa zarar verebilecek haşereler daha kolay çoğalabilir. Bu konuda halkımızın sağlığına ve çevre temizliğine özen gösteriyoruz. İlçemizin daha temiz ve düzenli bir hale kavuşması için elimizden geleni yapacağız ”diye konuştu.


Gemlik’in çehresini değiştirecek çalışmaların yaz ayları boyunca devam edeceğini dile getiren Başkan Sertaslan, Gemliklilere daha estetik park, bahçe ve yürüyüş alanları oluşturmayı hedeflediklerinin altını çizdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS