Japonlardan Karacabey’e tesis hamlesi

Japonlardan Karacabey’e tesis hamlesi
Japonlardan Karacabey’e tesis hamlesi

Yasin KESKİN/KARACABEY,(Bursa),(DHA)-JAPONYA’nın en büyük tohum üreticilerinden Takii firması, Türkiye’de tesis kurmak için verimli tarım arazileri ve coğrafi avantajlarıyla öne çıkan Karacabey’de yer arayışına girmişti. Bu kapsamda Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’la da görüşen firma, 30 dönümlük bir arazide tesisini Karacabey’de kurma kararı aldı. Başkan Özkan, bu değerli kazanım için duyduğu mutluluğu ifade ederek “Şehrimize hayırlı olsun” dedi.


Tarıma dayalı sanayi kuruluşlarının ilçeye çekilmesi adına önemli girişimlere imza atan Karacabey Belediyesi’nin bu çalışmaları, ilçede uluslararası seviyede önemli adımlar atılmasına olanak sağlıyor. Türkiye’de sebze ve çiçek tohumu tesisi kurmak için ülkenin pek çok yerini gezerek incelemelerde bulunan Japonya’nın en büyük tohum üreticilerinden Takii firması, verimli toprakları ve coğrafi avantajlarının etkisiyle Bursa'nın Karacabey ilçesinde karar kılmış ve bölgede yer arayışına başlamıştı. Bu kapsamda Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’la da görüşen firma, ilçede belirlenen 30 dönümlük bir arazi üzerinde tesisini kurma kararı aldı.


Gerçekleşen ziyarette Takii Avrupa Üretim Müdürü Yukihiro Saito, Takii Genel Koordinatörü Hırokazu Watanabe ile Takii Türkiye Üretim Müdürü Sadettin Tezyener, Belediye Başkanı Ali Özkan ile bir araya geldi.


2022’YE KADAR TESİS HAZIR HALE GELECEK


Belediye Başkanı Ali Özkan ile yeniden bir araya gelen Takii firma yöneticileri, birlikte yaptıkları toplantıda Yolağazı Mahallesinde belirlenen 30 dönümlük arazideki tesisleri, 2022 yılına kadar kurma kararı aldı.


Takii Türkiye Üretim Müdürü Tezyener yaptığı açıklamada, “Bir Karacabeyli olarak, bu yatırımın şehrimize gelmesinden gurur duydum. Mutluyuz. Mayıs ayında ilk ürünlerin ekimine başlanacak. Yıl boyu üretimlerimiz olacak. Tesisin komple inşa edilip %100 olarak faaliyete geçmesi, 2022’nin başlarını bulur diye planlıyoruz. Firmanın şehrimize gelmesine katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Ali Özkan’a da ayrıca teşekkür ediyorum’’ dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS