hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karacabey, alternatif tatil rotalarıyla tatilcilerin gözdesi olmaya aday

  Karacabey, alternatif tatil rotalarıyla tatilcilerin gözdesi olmaya aday
  expand

  Karacabey, alternatif tatil rotalarıyla tatilcilerin gözdesi olmaya aday

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yasin KESKİN/KARACABEY,(Bursa),(DHA)-BURSA'nın Karacabey ilçesi  turizm potansiyeline vurgu yapan ve her fırsatta bunun önemine değinen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, pandemi süreci sonrası vatandaşların değişen tatil alışkanlıklarını da dikkate alarak, ilçede günübirlik faaliyetlerin yapılabileceği alternatif rotalar için kolları sıvadı.

  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, önceki gün ilçenin kırsal mahallerinden Şahmelek’te, muhtar Recep Özen ile birlikte incelemelerde bulundu. Başkan Özkan, “Geçmiş yıllarda mahalle halkı tarafından ekilen ve koruma altına alınan ormanlık alan, şu anda mesire alanı olarak kullanılıyor ve son zamanlarda vatandaşlarımızın yoğun ilgisini görüyor. Bildiğiniz gibi küresel pandemi ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mücadele sürüyor. Bu süreçte, ilçemizdeki ve çevre ilçelerimizdeki vatandaşlarımız, daha sakin ve doğal alanları tercih ediyor. Karacabey, doğal güzellikler anlamında çok zengin bir ilçe. Biz de önce bu güzellikleri kendimiz keşfetmeye, tanımaya, daha sonra vatandaşlarımıza tanıtmaya, aktarmaya çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde, küçük dokunuşlarla burası çok daha güzel ve kullanışlı bir mesire alanı haline gelecek. Ve böylece vatandaşlarımızın bu doğa harikasından istifade etmesi sağlanacaktır” dedi.

  MAHALLEYE GELEN ZİYARETÇİ ÇOĞALDI

  Muhtar Recep Özen ise yaptığı açıklamada, “Korona sürecinden sonra mahallemize gelen misafirlerimiz bir hayli çoğaldı. Genelde çocuklu aileler ilgi gösteriyor. Buradaki büyük bir ormanlık alanımız, dedelerimizden bize miras kalmıştı. Özellikle buraya gelenler çok beğeniyorlar. Bizler de elimizden geldiğince, gelen misafirlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Belediyemize müracaat ettik. Çeşitli yerlere masa koyduk. Onarımlar yaptık. Çeşmemizi kullanılabilir hale getirdik. Çöp konteynırı koyduk. Zaman içerisinde vatandaşlarımıza daha pratik çözümler nasıl sunacağımızı belirleyip, belediyemizle diyalog halinde vatandaşlarımızın ihtiyacına cevap vermeye çalışacağız” diye konuştu.

  ‘YEŞİL KORİDOR’ BÖLGENİN GÖZDESİ OLACAK

  Öte yandan Başkan Özkan, Şahmelek Mahallesi ziyareti sırasında, yıllar önce zirveye kurulan radar üssüne giden güzergahta, mahalle sakinlerince döşenen parke taşlı yolu da inceledi. Başkan Özkan, özellikle yürüyüş için manzarası, koşulları ve iklimiyle bölgenin çok uygun bir rota olduğuna vurgu yaparak, ‘yeşil koridor’ olarak adlandırılan bu güzergâhın hem üzerinde açan dağ çiçekleri hem ormanlık alanı hem de serin ve tertemiz havası ile yürüyüş yapacak olanların büyük keyif alacağı bir yer olduğuna değinerek, bu yerlerle ilgili çalışmaların olacağını kaydetti.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow