hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karacabey Belediye Başkanı Özkan, inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı

  Karacabey Belediye Başkanı Özkan, inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı
  expand

  Karacabey Belediye Başkanı Özkan, inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yasin KESKİN/KARACABEY,(Bursa),(DHA)-BURSA'da Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede Bursa Büyükşehir Belediyes'nin desteğiyle yapımına başlanan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Özkan, yeni itfaiye merkezi ile gasilhane inşaatını gezerek teknik personelden bilgi aldı. Özkan, yapılan çalışmaları,  ‘Büyükşehirden Karacabey’e yatırım furyası” başlığıyla duyurdu.

  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede Bursa Büyükşehir Belediyesi'ninr destekleriyle yapımına başlanan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Özkan, yeni itfaiye merkezi ile gasilhane inşaatını gezerek bilgi aldı. Belediye Başkanı Özkan, incelemeler kapsamında ilk olarak 2 No’lu mezarlıkta yapımına başlanan gasilhane inşaatına gitti. Özkan burada yaptığı açıklamada, “İlçemizde defin işlemleriyle ilgili başarılı bir süreç yürütüyoruz. Birçok yerde paralı i olan bu defin işlemleri, ilçemizde ücretsiz olarak karşılanıyor. Bu nokta ekiplerimizin tek eksiği bir gasilhaneydi. Büyükşehir Belediyemiz ile bu eksikliği gideriyoruz ve kısa sürede inşaatın tamamlanması için gün sayıyoruz” dedi.

  İTFAİYE MERKEZİ TAŞINIYOR

  Özkan’ın bir diğer durağı ise yeni itfaiye binası inşaatı oldu. Şu anda Karacabey Belediyesi KADEME Yerleşkesinde uzun zamandır hizmet veren İtfaiye Merkezi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı tamamlandıktan sonra AFAD’ın olduğu alanda faaliyetine devam edecek.

  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan burada yaptığı açıklamada ise “İlçemizde uzun zamandır faaliyetini KADEME Yerleşkesinde sürdüren itfaiye merkezi, günümüz şartlarında bina olarak yeterli gelmiyordu. Böylelikle yeni yer arayışına başlamıştık. Hem ulaşım hem de alan konusunda en uygun yer olarak AFAD’ın olduğu bölgede karar kılıp, bu konuyu Büyükşehir ile istişare ediyorduk. Ve nihayetinde Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Alinur Aktaş’ın talimatıyla, ilçemizde itfaiye merkezimizin inşaatı da başlamış oldu” dedi.

  KENTE ÖNEMLİ KAZANIMLAR

  Özkan, çBüyükşehir Belediyesi'nin yatırım furyası olarak değerlendirdiği alışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “İnşaatı başladıktan sonra müteahhit firmanın çekilmesiyle bir süre bekleyen kültür merkezi inşaatımızda da çalışmalar geçtiğimiz günlerde yeniden başladı. Altyapı çalışmaları zaten devam ediyordu. Tüm bunlara itfaiye, kültür merkezi ve gasilhane de eklenince, ilçemiz önemli kazanımlar elde etmiş olacak. Ben bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a, ilçe halkı adına da şükranlarımı yineliyorum” ifadelerine yer verdi.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow