Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yasin KESKİN/KARACABEY (Bursa), (DHA)–BURSA’nın Karacabey ilçesinde 11’incisi düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı. Ömer Matlı Kapalı Pazar Yerinde açık olacak olan fuar, 5 Mart Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
12 bin metrekare kapalı alana kurulan Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışı İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, oda başkanları ile çiftçilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Karacabey İlçe Müftüsü Abdullah Karaca’nın dua etmesinin ardından açılış kurdelesi kesilirken, tarım sektöründeki son teknoloji makine ve ekipmanların sergilendiği stantlar ziyarete açıldı. 200’den fazla markanın stant açtığı fuarın açılış töreninde konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Karacabey’in tarımda her zaman yükselen bir yıldız olduğunu ifade ederek, “Karacabey, Türkiye’nin çok önemli bir tarım merkezi. Bursa’mızın da gözbebeği olan bir ilçemiz. O yüzden bu tarım fuarının burada olması son derece önemli. Karacabey ilçemiz üretmiş olduğu tarımsal hasılat ve tarımsal üretim değeri olarak Türkiye’de marka olan bir ilçemiz. TÜİK verilerine göre de oldukça yüksek miktarda, hayvancılık yapan ve tarımsal üretim yapan ilçemiz. Türkiye’nin salçalık domates üretiminin yüzde 40’ını Karacabey tek başına sağlıyor. Karacabey, ekonomik olarak oldukça önemli bir yere sahip. Türkiye’deki süt fabrikaları ve tohum firmalarının büyük bir kısmı burada yer almakta. Fuarlar, yeni modern teknolojinin tarımla buluşması açısından son derece önemli” ifadelerini kullandı.
Belediye olarak, tarıma yönelik birçok faaliyette bulunduklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Ali Özkan ise “11’incisi tertip edilen Tarım Fuarı, her yıl üzerine koyarak artan bir coşkuyla devam ederken, maalesef bu yıl asrın felaketi olarak nitelendirilebilecek deprem hadisesi dolayısıyla, bu organizasyonu buruk ve hüzünlü yaşıyoruz. Öncelikle deprem dolayısıyla hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz. Devlet millet iş birliği çerçevesinde yaraları sarma mücadelemiz devam ediyor. Tarımın başkenti olarak kabul edilen Karacabey’imiz; domateste, tohumculukta, sebzede, meyvede, birçok tarımsal faaliyette, Bursa bazında bakıldığında, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkta lider konumunda. Türkiye’ye mal olmuş ürünleri kaliteli bir şekilde çiftçimiz üretiyor. Karacabey çiftçisinin üretimle ilgili bir sıkıntısı yok. Geçen yıl Karacabey çiftçilerimiz güzel bir yıl geçirdi. Bu yıl da çiftçilerimize bereketli ve hayırlı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber