hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karacabey’de sıfır atık toplayıcıları belgelerini teslim alıyor

  Karacabey’de sıfır atık toplayıcıları belgelerini teslim alıyor
  expand

  Karacabey’de sıfır atık toplayıcıları belgelerini teslim alıyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yasin KESKİN/KARACABEY (Bursa),(DHA)-BURSA'da Karacabey Belediyesi’nce, ilçede bulunan bağımsız sıfır atık toplayıcıları tek çatı altına alınırken, çalışma usul ve esaslarına ilişkin yönetmelik mecliste kabul edildi. Kararla, başvuru yapan ve listede yer alan vatandaşlara, bağımsız sıfır atık toplayıcısı belgesi veriliyor. 
  Karacabey Belediyesi’nin başlattığı yeni uygulamayla, ilçede bulunan bağımsız sıfır atık toplayıcıları tek çatı altına alındı. Bu kapsamda, ilçe sınırları içerisinde oluşan, geri kazanılabilir atıkların, evsel atıklar ile karıştırılmadan kaynağında ayrı bir şekilde toplanmasına ve atık toplama izninin verilebilmesi için bağımsız sıfır atık toplayıcılarının çalışma usul ve esaslarına ilişkin yönetmelik, Karacabey Belediyesi Meclisi'nde kabul edildi.
  KAYITLAR DEVAM EDİYOR
  Belediye Başkanı Ali Özkan, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin başlattığı sıfır atık projesi kapsamında, ilçemizde aktif olarak sıfır atıkla ilgili faaliyetleri gerçekleştirmeye devam etmekteyiz. Karacabey Belediye Meclisi'mizde kabul edilen yönetmeliğe istinaden başvuru yapan ve listede yer alan vatandaşlarımıza, bağımsız sıfır atık toplayıcısı belgelerini takdim edeceğiz. Bugüne kadar 53 kişi belge aldı, kayıtlar devam ediyor. Bu çalışma, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz bünyesinde gerçekleşiyor. Ancak kayıtlar, belediyemizin 3'üncü katında zabıta müdürlüğümüzde alınıyor. Herkese hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum. Karacabey’de sıfır atık konusunda farkındalığın artması ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakma konusunda çalışmalarımız kararlı bir şekilde devam edecek” dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow