hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  10 yaşındaki Bade, resimlerini depremzedeler için çizdi

  10 yaşındaki Bade, resimlerini depremzedeler için çizdi
  expand

  10 yaşındaki Bade, resimlerini depremzedeler için çizdi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BURSA, (DHA)-BURSA’da ilkokul 4’üncü sınıf öğrencisi Bade Ataş (10), çizdiği resimleri depremzede aileler için satışa çıkardı. Ataş, okulda açılan sergide sattığı 15 tablosundan elde ettiği 2 bin 500 lirayı Malatya’daki depremzede bir aileye bağışladı.
  Osmangazi ilçesinde eğitim veren Başaran İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Bade Ataş (10), sınıf öğretmeni İlay Özer’in ve okul idaresinin desteğiyle anlamlı bir sergiye imza attı. Ataş, tual üzerine akrilik boya ve resim kağıtları üzerine çizdiği sulu boya ve keçeli boya çalışmalarından oluşan 15 tablosunu, okulda sergileyip satışa sundu. Ataş, 15 resmin satışından elde ettiği 2 bin 500 lirayı Malatyalı depremzede aileye bağışladı. 5 yaşından beri amatör olarak resim yaptığını söyleyen Bade Ataş, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından en büyük hayali olan resim sergisini, depremzede ailelere destek olmak için açtığını belirterek, “Çalışmalarımı öğretmenime getirip sürekli gösteriyor ve takdirini alıyordum. En büyük hayallerimden biri bir gün sergi açmaktı. Deprem olduktan sonra okula döndüğümüzde, oradaki insanlara nasıl bir faydam olur diye böyle bir fikir geldi aklıma. Öğretmenim ve okul idaresi ile paylaştım. Sağ olsun onlar da beni çok desteklediler. Hem hayallerim gerçek oldu hem de destek vermenin gururunu yaşadım” dedi.
  Okul müdürü Etem Demircan da “Kızımız bize bu fikir ile geldiğinde, küçücük yüreği ile böyle bir düşünceye sahip olması hepimizi çok duygulandırdı ve elimizden geldiğince destek verdik. Sergimizi en uygun zamanda gerçekleştirdik. Elde edilen geliri de Malatya da olan bir aileye bizzat elden teslim ettik” diye konuştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow