hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  BTSO Mobilya Konseyi sektörün geleceğine odaklandı

  BTSO Mobilya Konseyi sektörün geleceğine odaklandı
  expand

  BTSO Mobilya Konseyi sektörün geleceğine odaklandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cansel ORUÇ/BURSA,(DHA)-BURSA Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Mobilya Konseyi ‘Strateji Arama Çalıştayı’, iş dünyasının referans eğitim merkezi Bursa Business School’da gerçekleştirildi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak, ortak akıl vizyonuyla oluşturulan sektörel konseylerin, kamu-üniversite-sanayi işbirliğinin güçlenmesine katkı sağladığını söyledi.
  Mobilya sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren çalıştayın ilk gününde, sektörde yaşanan son gelişmeler, nitelikli istihdam ve mesleki eğitim başta olmak üzere, sektörü yakından ilgilendiren gündem maddeleri değerlendirildi. Çalıştayın ikinci gününde ise konsey üyelerinin oluşturduğu çalışma grupları ‘Dijitalleşme’, ‘Markalaşma’, ‘Yönetişim’ ve ‘Sürdürülebilirlik’ başlıklarıyla düzenlenen oturumlara geçildi. Sektörün rekabetçiliğinin artırılması ve yol haritasının belirlenmesinin amaçlandığı çalıştaya, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak, BTSO Konsey Başkanı Mehmet Emin Kasapoğlu, Konsey Başkan Yardımcısı Muzaffer Loyan ve konsey üyeleri katıldı.
  'SEKTÖR HER GEÇEN DÖNEM GÜÇLENİYOR'
  BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak, mobilya sektörünün Türkiye’nin ihracat odaklı büyüme yolculuğuna ciddi katkı sağladığını söyledi. Şenocak, “Bursa’mız da mobilya sektöründe Türkiye’nin ihracatına ciddi anlamda katkı sağlayan kentlerin başında yer alıyor. BTSO olarak ortak akıl anlayışıyla, sektörlerimizin dönüşümüne ve gelişimine liderlik etmeyi sürdürüyoruz. Oda olarak mobilya sektörümüzün dünyaya açılması noktasında, hayata geçirdiğimiz Ur-Ge projemiz ile firmalarımızın ihracat kapılarını aralamalarını sağlıyoruz. KFA Fuarcılık çalışmalarıyla, dünyanın farklı coğrafyalarında düzenlenen fuar programlarını ziyaret eden sektör temsilcilerimiz, milli katılım organizasyonlarıyla da dış ticaret hacmini artırıyor. Kamu ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sektör profesyonelleri, akademisyenler ile BTSO meclis ve komite üyelerini aynı masa etrafında buluşturan sektör konseylerimiz de kamu-üniversite-sanayi işbirliğinin güçlenmesi açısından önemli bir platform niteliği üstleniyor" dedi.
  'BURSA’MIZIN BAŞARISINI SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMAYI HEDEFLİYORUZ'
  Mobilya Konsey Başkanı Mehmet Emin Kasapoğlu, her ülkenin sahip olduğu markalar kadar güçlü, her sektörün tasarım yeteneği kadar rekabetçi olduklarını ifade ederek, “Mobilya Konseyi olarak, güçlü markalar ve tasarım yeteneğimizi artırarak, Bursa’mızın başarılarını sürdürülebilir kılmayı arzu ediyoruz. Tüm paydaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz çalışmaların sonucunda da ülke ekonomimize daha fazla katkı sağlamak ve sektörümüzün dünya pazarında daha etkin ve güçlü bir konuma ulaşmasını amaçlıyoruz. Bu alanda yapacağımız çalışmalarla inanıyorum ki üretimdeki gücümüzü bir adım daha ileriye taşımış olacağız” ifadelerini kullandı. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow