hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mert Pekduraner ve Yemen Blues caz tutkunlarını büyüledi

  Mert Pekduraner ve Yemen Blues caz tutkunlarını büyüledi
  expand

  Mert Pekduraner ve Yemen Blues caz tutkunlarını büyüledi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yavuz YILMAZ/BURSA, (DHA) - BURSA'da, Nilüfer İlçe Belediyesi'ninbu yıl 8’incisini düzenlediği Nilüfer Caz Festivali'nin ikinci gününde, doğu-batı arasındaki sesleri, kendine has yorumuyla sunan Mert Pekduraner ile Batı Afrika tınılarını çağdaş ritimlerle birleştirerek etkileyici bir sahne performansıyla sunan Yemen Blues sahne aldı.
  Bursa kent kültürüne yeni bir soluk getiren Nilüfer Caz Festivali, müzik tutkunlarına coşkulu bir gece yaşattı. Nilüfer Belediyesi’nin 'Tahayyül' temasıyla Balat Atatürk Ormanı’nda bu yıl 8’incisini gerçekleştirdiği festival, ikinci gününde de sevilen isimleri sahnesinde ağırladı. Gecede sahneye ilk olarak, tanınan müzisyenlerden oluşan ekibiyle besteci ve gitarist Mert Pekduraner çıktı. Konserine, 2020 yılında Venedik Bienali için yaptığı 'Kıyı' isimli parçasıyla başlayan Mert Pekduraner’e davulda Nihal Saruhanlı, yaylı tanburda Muaz Ceyhan ve elektrik bas gitarda Mehdi Farzane eşlik etti. Doğu-batı arasındaki sesleri sentezlediği kendine özgü müziğiyle farkını ortaya koyan Mert Pekduraner’i, Bursalı müzik severler büyük bir ilgiyle dinledi. Albüm ve teklilerinden oluşan repertuarını başarıyla sunan Mert Pekduraner ve ekibi, konserinin ardından alkış aldı.
  Yıldızların altında müzik dinleme imkanı sunan Nilüfer Caz Festivali’nde gecenin son konuğu, Ravid Kahalani’nin girişimiyle kurulan Yemen Blues grubu oldu. Batı Afrika tınılarını çağdaş ritimle birleştiren Yemen Blues, festival katılımcılarına unutulmaz bir gece yaşattı. Etkileyici sahne performansıyla kendine hayran bırakan Ravid Kahalani’ye Shainer Ezra Blumenkranz, Dan Mayo ve Rony Iwryn eşlik etti. Sahnede bir an olsun yerinde durmayan Yemen Blues ekibi, müziği ve danslarıyla izleyenleri adeta büyüledi. Caz tutkunları da, Yemen Blues’a konser boyunca danslarıyla eşlik etti. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow