hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Öğrenciler, Osmangazi Belediyesi'nin koruma altına aldığı hayvanları ziyaret etti

  Öğrenciler, Osmangazi Belediyesinin koruma altına aldığı hayvanları ziyaret etti
  expand

  Öğrenciler, Osmangazi Belediyesi'nin koruma altına aldığı hayvanları ziyaret etti

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hasan BOZBEY/BURSA,(DHA)-BURSA'da Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırlayarak, hayvan sevgisinin aşılanması konusunda eğitim verdi.
  Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret eden öğrencilere, yetkililer tarafından barınağın genel işleyişi, özel hayvanların yaşam alanları, hayvan sahiplenme koşulları ile kuduz vakalarında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi. Çevre Mühendisi Rüveyşa Turan, sokaklarda yaşayan sahipsiz hayvanların gerek vatandaşlar gerekse barınaktaki görevli ekipler tarafından toplanarak, aşı ve bakımlarının yapıldığını söyledi. Merkez hakkındaki tanıtım filmini de izleyen öğrenciler, gezi boyunca barınaktaki hayvanlarla keyifli vakit geçirdi.
  Hayvan satın almak yerine sahiplenmenin önemine değinen Turan, “Barınağımızdaki hayvanların her birinin bakımları ve aşıları yapılmıştır. Evinde kedi ya da köpek bakmak isteyen vatandaşlarımız, uygun şartları taşımaları halinde seçtikleri hayvanı ücretsiz olarak sahiplenebilir” dedi.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow