Osmangazi Belediyesi, Uludağ'daki sahipsiz hayvanlara mama dağıttı

Osmangazi Belediyesi, Uludağ'daki sahipsiz hayvanlara mama dağıttı
Osmangazi Belediyesi, Uludağ'daki sahipsiz hayvanlara mama dağıttı

Muammer İRTEM/BURSA,(DHA)-BURSA’da Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yoğun kar yağışının yaşandığı Uludağ’da yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz köpekleri besledi.


Uludağ’da birkaç gündür devam eden yoğun kar yağışı beyaz cenneti kısa içerisinde beyaza bürüdü. Kardan dolayı yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz hayvanlar, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından kuru mama ile beslendi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri sahipsiz hayvanların aç kalmalarını önlemek için, kar yerden kalkana kadar yiyecek dağıtmaya devam edecek.


“KIŞ AYLARINI TOK GEÇİRMELERİ İÇİN SÜREKLİ YİYECEK GETİRECEĞİZ”


Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Avrupa’nın en güzel ve modern barınağı olarak gösterilen Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne sahip olduklarını hatırlatarak, “Bu barınağımızda hayvanların bakım ve tedavilerini yaparak sağlıklı hale getiriyoruz. Ekiplerimiz kış aylarının başlamasıyla birlikte Uludağ bölgesinde yaptıkları çalışma ile zorlu kış şartlarında yaşamını sürdüremeyecek durumda olan yaşlı, hasta ve yavru olmak üzere toplam 163 hayvanı toplayarak barınağa götürdü. Bu hayvanlar sağlığına kavuşturuldu. Bazıları sahiplendirildi. Diğerleri ise kış aylarının bitmesinin ardından doğal ortamına bırakılacak. Yoğun kar yağışından dolayı beyaza bürünen Uludağ’da yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz hayvanlara kuru mama bıraktık. Hayvanların kış aylarını tok geçirmeleri adına ekiplerimiz düzenli olarak yiyecek bırakmaya devam edecek” dedi. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS