hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mustafakemalpaşa Belediyesi’nden kedi evi projesi

  Mustafakemalpaşa Belediyesi’nden kedi evi projesi
  expand

  Mustafakemalpaşa Belediyesi’nden kedi evi projesi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gökhan ÖZHAN/MUSTAFAKEMALPAŞA (Bursa), (DHA)-BURSA’da Mustafakemalpaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, her sene düzenli olarak yapılan kedi ve köpek evlerine yenilerini ekledi. Soğuk kış şartlarında özellikle beslenme konusunda problem yaşayan hayvanlar için kedi evi yapılarak, ilçenin ihtiyaç duyulan noktalarına yerleştirildi.

  Vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren barınak ekipleri, Destek Hizmetleri Müdürlüğü marangoz atölyesi tarafından tasarlanan ahşap yuvaları çeşitli parklara ve merkezi noktalara yerleştirdi. Modern görünümlü yeni ahşap barınaklar, çetin kış şartlarına dayanıklı olarak dizayn edildi. Daha önce hayvanseverlerin görüşü alınarak uygun görülen yerlere konulan mama  odakları ve kedi evlerinin yanı sıra Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün bulunduğu alanda kedi evi binası yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Sokaklarımızda iç içe birlikte yaşadığımız can dostlarımızın her zaman yanında olmaya devam ediyoruz. Can dostlarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye ve onlar için projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Yazın ve kışın, dört mevsim yanlarındayız. Şehrimizin dört bir yanına yerleştirdiğimiz kedi evlerimizi hayvansever hemşehrilerimiz ve STK’larımızla düzenli aralıklarla ziyaret ederek, mama ve su takviyesinde bulunacağız. Çünkü onlar bize emanet” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini, modern bir yaşam alanı haline getirdiklerini belirten Başkan Kanar, “Dilsiz canlıların yaşam refahını yükseltmek için tüm projelerimize vatandaşlarımızı dahil ediyoruz. Bu bakımdan kedi evi projemizin odağında sevgi, merhamet ve dayanışma var. Projenin ikinci etabında da sokak köpeklerine ve öğrencilerimize özel bir çalışma planlıyoruz” diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow