Mustafakemalpaşa, Şehir Politikaları Analizi çalıştayına ev sahipliği yaptı

Mustafakemalpaşa, Şehir Politikaları Analizi çalıştayına ev sahipliği yaptı
Mustafakemalpaşa, Şehir Politikaları Analizi çalıştayına ev sahipliği yaptı

Hayrettin GÖK/MUSTAFAKEMALPAŞA,(Bursa),(DHA) - BURSA'da Mustafakemalpaşa Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Şehir Politikaları Analizi” bölge istişare toplantısına ev sahipliği yaptı.


Şehir Politikaları Analizi çalışması kapsamında beş ayrı bölgede planlanan Bölge İstişare Toplantılarının üçüncüsü Karacabey’in de iştirakiyle Mustafakemalpaşa’da yapıldı. Belediye başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda ev sahibi olarak söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Kocaman, bu tür çalışmaların ilçenin geleceği için hayati önem taşıdığını ve bölgenin gelişime açık birçok alanının aktif halde kullanılmasına olanak sağlayacağını vurguladı.


NİHAİ AMAÇ BİR ŞEHİR POLİTİKASI BELİRLEMEK


Bursa Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Şube Müdürü Alper Bayrak da, ‘’Tüm gayretimiz Bursa’nın sorunlarını çözmek ve Bursa’yı bir dünya şehri haline getirmektir. Bu yüzden artık günü kurtaracak çözümlere değil uzun vadeli planlara ihtiyacımız var. Yürütmekte olduğumuz bu çalışmayla Bursa’mız için bir şehir politikası belirlemek nihai amacımız’’ dedi. Gün boyu süren toplantıda tüm kamu kurumları, belediye, sivil toplum örgütü yetkilisi ve muhtarların görüş ve fikirleri alınarak bölgede daha önce tespit edilen sıkıntılardan hareketle çözüm teklifleri geliştirildi.


4 AYRI TEMA ELE ALINDI


Söz konusu sorun ve çözüm önerileri; altyapı ve mobilizasyon, şehir ekonomisi ve istihdam, çevre ve şehircilik, sosyal ve kültürel gelişim, şehir yönetimi ve vatandaşla iletişim olmak üzere 4 ayrı tema olarak ele alındı. Bölgenin kalkınma ve gelişmesine yönelik katkıda bulunacak olan çözüm önerileri katılımcılar tarafından puanlanarak öncelik sırası belirlendi. 26 Aralık tarihine kadar devam edecek olan Bölge İstişare Toplantıları neticesinde ortaya çıkacak sonuçlar, Ocak ayında düzenlenecek Kent Şurasında ele alınarak süreç tamamlanmış olacak.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS