Nilüfer Belediye Başkanı Erdem:Sahipsiz hayvanlarımızı unutmuyoruz

Nilüfer Belediye Başkanı Erdem:Sahipsiz hayvanlarımızı unutmuyoruz
Nilüfer Belediye Başkanı Erdem:Sahipsiz hayvanlarımızı unutmuyoruz

Cansel ORUÇ/BURSA,(DHA)-BURSA'da Nilüfer Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan sokak hayvanlarına düzenli olarak mama ve su dağıtıyor. Sokak hayvanlarına her zaman sahip çıktıklarını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Bu zor süreçte sahipsiz hayvanlarımızı asla unutmuyoruz” dedi.

Nilüfer Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle toplum sağlığını korumak adına çalışmalarını sürdürürken, bu süreçte yiyecek bulma sıkıntısını daha fazla yaşayan sokak hayvanlarını da ihmal etmiyor. Sokakta yaşayan hayvanlar için kırsal bölgelerde mama dağıtan, kent merkezindeki beslenme odaklarında sürekli mama ve su bulunmasını sağlayan Nilüfer Belediyesi, Koronavirüs salgını nedeniyle daha fazlı açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan sahipsiz hayvanlar için çalışmalarını artırdı.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde can dostların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturulan 47 beslenme odağı, 27 kedi evi ve 20 otomatik su odağı ile mahallelerdeki 28 farklı noktada da sürekli olarak mama ve su bulunmasını sağlıyor. Ayrıca mama ve su odakları düzenli aralıklarla dezenfekte de ediliyor.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri sahipsiz hayvanlar için kırsal alanlarda da mama ve su dağıtımını artırdı. Kırsal mahallelerde birçok alana mama ve su bırakılıyor. Ekipler vatandaşların ihbarlarını da dikkate alarak ihtiyaç duyulan yerlere kısa sürede ulaşıp, sahipsiz hayvanlara yiyecek desteği sağlıyor.

Koronavirüs salgınının Türkiye’de etkili olmasından itibaren harekete geçen Nilüfer Belediyesi, 20 Mart tarihinden itibaren yoğunlaştırdığı çalışma kapsamında bugüne kadar 2 bin 400 kilogram kedi ve köpek mamasını Nilüfer’in farklı mahallelerinde dağıttı.

"64 MAHALLEMİZE MAMA VE SU BIRAKILIYOR"

Sokakta yaşayan hayvanlara her zaman sahip çıktıklarını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Bu zor süreçte sahipsiz hayvanlarımızı asla unutmuyoruz. Nilüfer Belediyesi bünyesindeki Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde de sahipsiz hayvanların tedavi ve bakımları devam ediyor. Nilüfer’deki sahipsiz hayvanlar için çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. Mevcut beslenme odaklarımızın yanı sıra ekiplerimiz 64 mahallemize düzenli aralıklarla giderek mama ve su bırakıyor. Nilüfer Belediyesi olarak can dostlarımızın bu süreçte mağdur olmamaları için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS