hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti Bursa İl Başkanlığı, Cumhur İttifakı İl başkanları ve avukatları iftarda buluşturdu

  AK Parti Bursa İl Başkanlığı, Cumhur İttifakı İl başkanları ve avukatları iftarda buluşturdu
  expand

  AK Parti Bursa İl Başkanlığı, Cumhur İttifakı İl başkanları ve avukatları iftarda buluşturdu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hasan BOZBEY/BURSA(DHA)-BURSA hukuk camiası ve avukatlar, AK Parti Bursa İl Başkanlığının düzenlediği "Türkiye Yüzyılı Cumhur İttifakı Hukukçular Buluşması" iftarında bir araya geldi. AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, “Milletimizin, dün olduğu gibi bugün de yaşanan sıkıntıları çözebilecek donanıma, irade ve kapasiteye sahip olarak gördüğü Cumhur İttifakı, bu güvene layık olacak gayret ve çabayı ortaya koymaktır. Cumhur İttifakı olarak, vatandaşın iradesinin sandığa yansıması için, avukatlar ve hukukçu arkadaşlarımız da dahil, hepimize ayrı ayrı görev ve sorumluluk düşüyor" dedi.

  Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği 'Türkiye Yüzyılı Cumhur İttifakı Hukukçular Buluşması' iftarına, Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş,  Cumhur İttifakı çatısı altında yer alan MHP Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı, BBP

  İl Başkanı Haldun Filizli, YRP İl Başkanı Murat Kolancı, HÜDAPAR  İl Başkanı Mehmet Şimşek, Hukuki Araştırmalar Dermeği (HUDER) Bursa şube başkanı Av. Necdet Yılmaz, Türk Hukuk Enstitüsü Bursa Şube Başkanı Av. Ahmet Doğu, Bursa Barosuna bağlı avukatlar ile hukukçular katıldı.

  AK Parti İl Başkanlığının ev sahipliğinde düzenlenen ve 450 avukat ve hukukçuyu buluşturan iftarda konuşan AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, katılan davetlilere teşekkür etti. Gürkan, "Milletimizin, dün olduğu gibi bugün de yaşanan sıkıntıları çözebilecek donanıma, irade ve kapasiteye sahip olarak gördüğü Cumhur İttifakı, bu güvene layık olacak gayret ve çabayı ortaya koymaktır. Biz, küresel yönetim ve ekonomi sisteminin yeniden yapılandığı şu dönemde, Türkiye'yi hedeflerine ulaştıracağımızı söylüyoruz. Biz 'Büyük ve Güçlü Türkiye' diyoruz. Türkiye Yüzyılını birlikte inşa edecek, güç birliği yaparak geleceğe kararlı adımlarla yürüyeceğiz. Partilerimizin her kademesinde sorumluluk üstlenen bizler, eser ve hizmet yarışında bayrağı yeni nesillere teslim edene kadar bu vazifemizi hakkıyla yerine getirmekle mükellefiz"  diye konuştu.

  Kendilerine Millet İttifakı adını veren şer odaklarının tek siyasi argümanlar, 21 yıldır iktidar olarak bu milletin hayallerini gerçekleştirmiş olan Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidardan gitmesi üzerine olduğunu, bunun da Türk Milletinde bir karşılık bulmadığını söyleyen Davut Gürkan, “Bu gün Cumhur ittifakı çatısı altında bir araya gelmiş olan bizler ise,  hizmet diyoruz, eser diyoruz, 'Türkiye Yüzyılı' ve 'Şahlanış' diyoruz. Biz, büyük ve güçlü Türkiye diyoruz. 20 yılda ülkemiz ve milletimiz için yapılanları ne kadar anlatsak azdır. Bunların ise tek derdi; Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun. Onun karşısında olmak demek bu hizmetlere karşı olmak demek. 14 Mayıs seçimleri, beka açısından çok önemli. Bu noktada herkese olduğu gibi, siz avukat arkadaşlarımıza da çok önemli görev düşüyor. Seçim günü kullanılan oylara hep birlikte sahip çıkacağız. Cumhur ittifakı olarak, barodan bağımsız, aynı siyasi temel değerlere sahip olduğumuz siz değerli hukukçularımızla birlikte hareket ederek, oylarımıza sahip çıkmak için okul sorumlusu teşkilat mensubu arkadaşlarımız dışında bir hukukçu desteği almak istiyoruz Cumhur ittifakının neferleri olarak bizler de gece gündüz demeden çalışarak liderlerimize en büyük desteği verip, 14 Mayıstaki bu önemli seçimi de yine zaferle sonuçlandıracağız inşallah" diye konuştu.

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise yaptığı konuşmada,  14 Mayısta yapılacak seçimlerin önemine değinip, “Bu güne kadar yapılan seçimlerin tamamı, demokrasimizin gelişmesi ve güçlenmesi adına tabi ki önemli. Ancak 14 Mayısta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri, Türkiye'nin önümüzdeki yüzyılda hedeflediği başarılara ulaşması için çok çok büyük bir önem taşıyor. Türkiye Yüzyılı adını verdiğimiz bu seçimler, ülkemizin şahlanışının kapılarını açacak. Bunu da hep birlikte başaracağız. Cumhur İttifakı olarak birliğimiz, dirliğimiz daim olsun inşallah"  şeklinde konuştu.

  ADALET BAKAN YARDIMCISI BİRKAN: "HİZMET İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK"

  iftarda konuşan Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, bir çok yasal düzenlemenin yanında, özellikle avukatların karşılaştıkları sorunların giderilmesi için de çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Türkiye'ye hizmet etmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Birkan; “Ülkemizde hukukun üstünlüğü, demokrasinin yerleşmesi, temel hak ve hürriyetler gibi pek çok konuda çok önemli çalışmalar yaptık. Mutlaka eksiklerimiz vardır ancak, bundan 20 sene önceki Türkiye ile bu günün Türkiye'si, kıyas götürmeyecek bir şekilde ileri bir hukuk devleti noktasındadır. Ancak bu, hiçbirimizi aldatmasın. Biz rahmetli Turgut Özal zamanında da demokrasi noktasında bir çok gelişmeyi görüp yaşamamıza rağmen, bütün bunların 28 Şubat süreciyle bir günde nasıl yok edildiğini de gördük, yaşadık. Türkiye ve bizlerin, artık böyle yeni bir araya, yeni bir molaya tahammülümüz yok. İnşallah hep beraber el ele veri daha çok çalışarak, ülkemizi hukuk devleti ve ileri demokrasi noktasın da muasır devlet seviyesine taşımak için olması gereken neyse hep beraber yapmaya devam edeceğiz" dedi.

  Türkiye'nin, artık dünya da küresel bir oyuncu olduğunu ve bunun kırılmak istendiğini ifade eden Zekeriya Birkan, “Bunun kırılmaması lazım. Buna asla müsaade edemeyiz. Bu ülke de bildiğiniz gibi 1946 yılında yapılan seçimlerde açık oy gizli tasnif uygulaması ile, kazanan Demokrat Partinin oyları çalındı. Buna yapılan itirazlar sonucu, Yüksek seçim Kurulu kuruldu ve14 Mayıs 1950 de yapılan seçimle, kaybedilen oylar kazanılarak Demokrat Parti iktidara geldi. Buradan şunu ifade etmek istiyorum. Siz değerli meslektaşlarımızın sandıklara sahip çıkması çok büyük önem arz ediyor. Bir büyüğümün söylediği gibi, avukat olmak, büro ile adliye arasında gidip gelmek değildir. Aynı zamanda ülkemizdeki, dünyadaki gelişmelere duyarlı olmak ta gerekiyor. Ben, tüm meslektaşlarımın bu duyarlılığı göstereceğine inanıyorum" diye konuştu.

  AK Parti İl Başkanlığının düzenlediği "Türkiye Yüzyılı Cumhur İttifakı Hukukçular Buluşması" iftar programına katılan davetliler, yapılan konuşmaların ardından Ulucami Baş İmamı Tahsin Karanfilin okuduğu Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve ezanla birlikte oruçlarını açtı. (DHA)

   

  (FOTOĞRAFLI)

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow