Yenişehir'i spor kenti yapacağız

Yenişehir'i spor kenti yapacağız
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, özellikle gençler için önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Tarih ve tarımın başkenti Yenişehir’i sporun ve sporcunun da başkenti yapacağız” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, ilçe merkezindeki Çayır Mahallesi’nde 6 bin 200 metrekare kapalı pazar alanı inşa edileceğini belirterek, burada 328 tezgahın bulunacağını açıkladı. Zabıta noktası ve bir dükkanın da burada yer alacağını söyleyen Aydın, “Ayrıca 154 araç kapasiteli bir otopark olarak da ilçe halkına hizmet verecek. Projenin 845 metrekare alana sahip birinci katında ise düğün salonu ve idari birimler yer alacak. Yenişehirliler’e yaz, kış sağlıklı ortamda alışveriş imkanı sunacak projenin temeli atıldı” diye konuştu.

ÖNCELİĞİMİZ İNSAN

Kapalı pazar alanının seçim öncesi vaatlerinden biri olduğunu hatırlatan Aydın, yaklaşık 13 milyon 180 bin TL’lik proje için Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür ederek, “Tamamlandığında halkımız, esnafımız hava koşullarından etkilenmeden huzurlu ve rahat şekilde alışverişlerini yapabilecekler. Yaptığımız her çalışmada önceliği insana verdik. Halka dokunan projeler ürettik. Göreve gelmeden önce vaat ettiklerimizin büyük çoğunluğunu hayata geçirdik. Bazılarının çalışmaları ise devam ediyor” dedi.

GENÇLER İÇİN PROJELER

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto ile el ele verip, özellikle gençler için önemli projeleri hayata geçirdiklerini dile getiren Aydın, “Geleceğimize yapacağımız en büyük yatırım, gençliğe yapılacak olan yatırımdır. Tarih ve tarımın başkenti Yenişehir’i sporun ve sporcunun da başkenti yapacağız. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilatı’nın destekleriyle, Yolören Sentetik Futbol Sahası, ilçemizin muhtelif yerlerinde 3 adet basketbol sahası, 7 bin 222 metrekare alana inşa edilen Matay Spor Kompleksi’nin söz verdiğimiz gibi hayata geçirdik” diye konuştu.

DÜĞÜN SALONU PROJESİ TAMAM

Seçim beyannamesinde bulunan düğün salonu projesinin, İnegöl Yolu üzerinde bulunan, su deposu alanında gerçekleştirdiklerini söyleyen Aydın, burada modern bir kır salonu yaparak, Yenişehirli vatandaşların hizmetine sunacaklarını açıkladı. Ailelerin gönül rahatlığı ile gelebileceği, nezih ve ferah bir tesis inşa ettiklerini ifade eden Aydın, “650 metrekaresi kapalı, 2 bin 950 metrekaresi açık alandan oluşuyor. Yenişehir’in ihtiyacı olan kır düğün salonu, oyun alanı, gelin odası, çay ocağı, ahşap dinlenme alanları, mutfak servis alanı, bay-bayan mescit ve bay-bayan tuvaletler ile değerli hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz” şeklinde konuştu.

OTO GALERİ SİTESİ GELİYOR

Galerici esnafı ve vatandaşların talebi üzerine oto galerici sitesi için çalıştıklarını söyleyen Aydın, “Dar sokaklarda sıkışıp kalan, kaldırım işgali yapmak durumunda kalan ve bu nedenle hem vatandaş, hem esnafımızın mağduriyetlerini giderebilecek bir çalışma yapıyoruz. Vatandaşların aradıkları tüm alternatifleri tek bir noktada daha rahat bulabilecekleri, galerici esnafımızın daha geniş ve kapsamlı bir ortamda ticaretlerini yapabilecekleri bu projeyi hayata geçirerek, ilçenin daha yaşanır ve fonksiyonel çalışmalarla halkın ihtiyaç ve taleplerine yanıt vereceğiz” dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS