hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Biga Belediyesi ilkokul ve ortaokullara 10 ton elma dağıttı

  Biga Belediyesi ilkokul ve ortaokullara 10 ton elma dağıttı
  expand

  Biga Belediyesi ilkokul ve ortaokullara 10 ton elma dağıttı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÇANAKKALE, (DHA) -ÇANAKKALE'nin Biga ilçe belediyesi  'Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası' kapsamında ilçe merkezindeki anasınıfı, ilkokul ve ortaokullara 10 ton elma dağıttı.

  Biga Belediyesi, 12-18 Aralık ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’ çerçevesinde ilçe merkezindeki yaklaşık 9 bin anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencisine elma dağıttı. ‘Yerli Malı Haftası’ olarak bilinen ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’ dolayısıyla farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleşen etkinliğe Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan da katıldı. Şehit İbrahim Ateş İmam Hatip Ortaokulu, Hüseyin Onan İlkokulu, Kampüs Koleji, Bahçeşehir Koleji, TOKİ Hasan Tahsin Günay İlkokulu ve Osmangazi İlkokulu’nda öğrencileri ziyaret eden Başkan Erdoğan, öğrencilerin Yerli Malı Haftası’nı kutlayarak elma ikram etti.

  'YERLİ VE MİLLİ OLANI TÜKETMELİYİZ'
  Etkinlikte açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, "Biga Belediyesi olarak Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla ilçe merkezimizdeki tüm anaokul, ilkokul ve ortaokullarımızda toplamda 10 ton elma dağıtımı gerçekleştirdik. Yerli üretim elmaları öğrencilerimizle paylaşarak, yerli tüketim bilincinin küçük yaşlarda edinilmesi konusunda farkındalık yaratmaya çalıştık. Ağaç yaşkan eğilir anlayışıyla gelecek neslimizin çocukluktan itibaren bilinçli olmasına bir nebze de olsa katkı vermek istedik. Yerli ve milli kaynaklarla üretim yapmaya ve bu ürünleri tüketmeye yönelimin önemine dikkat çektik" dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow