hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Biga Belediyesi kreşlerinde mezuniyet heyecanı

  Biga Belediyesi kreşlerinde mezuniyet heyecanı
  expand

  Biga Belediyesi kreşlerinde mezuniyet heyecanı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÇANAKKALE, (DHA)- ÇANAKKALE’de, Biga Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Hamdi Gençoğlu, Atatürk Kültür Merkezi ve Eczacı Zübeyde Aydın kreş ve gündüz bakımevleri öğrencileri, kep atarak mezuniyet heyecanı yaşadı.

  Kreşlerden mezun olan 102 öğrenci için Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen törene Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve eşi Feride Erdoğan, Biga Cumhuriyet Başsavcısı Eren Öztaş, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, kreş müdürleri ve öğretmenleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Mezun olan bir öğrenci, bir alt gruptaki öğrenciye Türk Bayrağını emanet etti. 102 öğrenci kep atarak mezun olmanın mutluluğunu yaşadı. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, birlikte mezuniyet pastasını kestiği öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

  Kreşlerin tam kapasiteyle, sağlık ve başarı içinde hizmet verdiğini söyleyen Başkan Erdoğan, “Bugün hep birlikte gurur, hüzün ve heyecan duygularını bir arada yaşıyoruz. Mezun ettiğimiz çocuklarımızın eğitim yuvalarımızdan ayrılışı onlara alışan herkesi hüzünlendirirken, bir birey olarak ilkokula adım atmaları yine herkes için ayrı bir heyecan ve gurur yaşatıyor. Güzel yavrularımızın cıvıl cıvıl sesleri ve mutluluğuyla şenlenerek bir yılı daha hep birlikte geride bıraktık. Atatürk Kültür Merkezi, Hamdi Gençoğlu ve Eczacı Zübeyde Aydın kreş ve gündüz bakımevlerimiz sonuna geldiğimiz eğitim öğretim yılını tüm kontenjanı yüzde 100 dolu olarak tamamladı. Bugün 102 öğrencimizi mezun ediyoruz. Bu arada en büyük sevinçlerimizden biri de geçtiğimiz yıllarda hayatımızın her alanında büyük sıkıntılara neden olan pandemiden tamamen uzak bir yıl geçirmiş olmamızdır. Çocuklarımız yüz yüze, sağlık ve sıhhat içinde kazasız belasız bir eğitim öğretim yılı geçirdi. Allah bu güzel yıllarımızı daim etsin inşallah” dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow