hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  33 yıl sonra elektriğe kavuştu

  33 yıl sonra elektriğe kavuştu
  expand

  33 yıl sonra elektriğe kavuştu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DENİZLİ'nin Acıpayam İlçesinde yaşayan Halil İbrahim Duran'ın(70)  33 yılık elektrik hasreti yapılan çalışmayla giderildi.
  Karaismailler kırsalına yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta yaşayan Halil İbrahim Duran, 33 yıl sonra elektriğe kavuştu. Diyabet hastalığı nedeniyle diz altından iki ayağını da kaybeden Halil İbrahim Duran'ın elektriksiz yaşadığını duyan Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı ve Acıpayam Ülkü Ocakları Başkanı Cumhur Turgut'un girişimiyle Duran'ın elektrik sorunu çözüldü. Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, "Halil İbrahim Duran ve ailesinin sorununun çözülmesi amacıyla Acıpayam Kaymakamlığı, Acıpayam Belediyesi ve Aydem yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerin ardından Aydem yetkileri bölgede incelemelerde bulundu.  Bölgeye enerji yatırımının 2023 yatırım planlamasında olmasına rağmen tüm imkanlar zorlanarak Halil İbrahim Duran'ın evine hat çekildi ve sorun çözüldü. Burada Acıpayam Ülkü Ocakları Başkanımıza ve Aydem yetkililerine teşekkür ediyorum. Halil İbrahim Duran'ın elektrik hasretinin sona ermesinin ardından evin temel ihtiyaçlarını da karşılayacağız. Öncelikle arkadaşlarımız evin tadilatını gerçekleştirecek. Ardından TV, Buzdolabı gibi temel ihtiyaçların giderilmesi için de elimizden gelen çabayı göstereceğiz" dedi.
  33 yıl süren elektrik hasreti sona eren Halil İbrahim Duran ise "Eşimin hayatını kaybetmesinden sonra mezarının evime yakın olması nedeniyle burada yaşamayı tercih ettim. Burada eşimin anılarıyla avunuyorum.  Başka yerde rahat edemiyorum. Elektrik olmadığı Ülkü Ocakları başkanı duymuş. Onların girişimiyle elektriğim bağlandı" diye konuştu.

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow