hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DESKİ, Çivril'de içme suyu kaynağı buldu

  DESKİ, Çivrilde içme suyu kaynağı buldu
  expand

  DESKİ, Çivril'de içme suyu kaynağı buldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DENİZLİ'de Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çivril ilçesinin Karabedirler Mahallesi'nde açtığı sondajda 25 litre debiye sahip içme suyu kaynağı buldu.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların daha sağlıklı ve yeterli içme suyu ihtiyacını sağlamak için il genelinde başlatmış olduğu sondaj çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda DESKİ, içme suyu sıkıntısı yaşanabilecek bölgeler için yaptığı araştırmada Çivril ilçesinin Karabedirler Mahallesi'nde sondaj çalışması başlattı. Bir süre önce başlatılan sondaj çalışmasında Karabedirler Mahallesi'nde saniyede 25 litre debiye sahip yeni bir içme suyu kaynağına ulaşıldı. Açılan içme suyu sondaj kuyusundan alınan su numunesinin İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğe göre analizlerinin yapılmasının ardından, iletim hatlarına bağlantıları yapılarak vatandaşların tüketimine sunuldu.

  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, vatandaşların daha sağlıklı ve yeterli içme suyu ihtiyacını karşılamak için gece gündüz demeden kentin dört bir tarafında çalışmalar yaptıklarını söyledi. Büyükşehir ile birlikte şehrin dört bir tarafında birçok alt yapı sorununu çözdüklerini ve çözmeye de devam ettiklerini vurgulayan Başkan Zolan, "Hemşehrilerimizin kadim kentimizde daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için gayret göstermeye devam ediyoruz. Allah'ım birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Yeni içme suyu kaynağımız ilçemize, şehrimize hayırlı olsun" dedi.

  Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow