Denizli'ye 'Genç Dostu Şehir' ödülü

Denizli'ye 'Genç Dostu Şehir' ödülü

Denizli'ye  'Genç Dostu Şehir' ödülü

Denizli'ye 'Genç Dostu Şehir' ödülü

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği'nin düzenlediği 'Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje" yarışmasında 'Denizli Genç 2023' projesi ile ödül almaya hak kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan'a ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği'nin düzenlediği "Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi" yarışması ödül töreni Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla gerçekleşen programda, Türkiye'deki belde, ilçe, il ve büyükşehir belediyelerinin hazırladığı 'Genç Dostu Şehirler' temalı projeleri kapsayan yarışma sonuçları açıklandı. "Denizli Genç 2023" projesi ile Denizli Büyükşehir Belediyesi, 'Genç Dostu Şehir' ödülünü almaya hak kazandı. Ödül töreninde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a  "Denizli Genç 2023" projesi ile kazanılan Genç Dostu Şehir ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ödül törenindeki konuşmasında, "Yenilikçi fikirleriyle ülkemiz belediyecilik pratiğine farklı bir bakış açısı kazandıran tüm katılımcıları, özellikle de dereceye giren belediyelerimizi tebrik ediyorum. Önümüzdeki süreçte gençlerimizi karar alma ve uygulama süreçlerine daha fazla dahil etmeyi sürdüreceğiz. Artık bedeller ödemeye değil, planlı, programlı geçmişe sahip çıkan, geleceği kucaklayan şehircilik modellerine ve uygulamalarına ihtiyacımız var. Genç dostu şehirler yaklaşımını bu bakımdan çok önemli görüyorum. Genç dostu, çocuk dostu, yaşlı dostu, kadın dostu, engelli dostu velhasıl insan dostu şehirler kurmalıyız" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Osman Zolan da Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ödül almanın kendileri için ayrı bir onur, şeref ve mutluluk olduğunu belirtip, "Gençlik bizim değerimiz, gözbebeğimiz, enerjimiz, hazinemiz. Onları geçmişle buluşturup, köklerinden koparmadan geleceğe hazırlamak gerekiyor. Gençlerimizi her alanda, söz sahibi yapmak, donanımlarını artırmak ve bizden daha güzel işler yapmalarına vesile olmak için çalışıyoruz" dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber