hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bağlar Belediyesi'nden Karacadağ'da kış önlemleri

  Bağlar Belediyesinden Karacadağda kış önlemleri
  expand

  Bağlar Belediyesi'nden Karacadağ'da kış önlemleri

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Elif FİLİZ/DİYARBAKIR,(DHA)- DİYARBAKIR Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 2 bin metre yüksekliğindeki Karacadağ bölgesinde yer alan kırsal mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi.
  Belediyeye bağlı araçlar, kar ve tipi nedeniyle kapanma riski olan yollara müdahale etmek için tedbirleri sıklaştırıldı. Yolda mahsur kalan birçok araç belediye ekipleri tarafından kurtarıldı. Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin il sınırları arasında bulunan 1957 metre yüksekliğe Karacadağ’da kış çetin geçiyor. Karacadağ bölgesindeki yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşlar, son günlerde etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle ulaşım başta olmak üzere çeşitli sıkıntılar yaşanıyor. Bağlar Belediyesi, kar ile mücadelede hız kesmezken, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu önemli bir buluşma gerçekleştirdi. Meteorolojinin yoğun kar ve tipi uyarısına rağmen Karacadağ bölgesinde kırsal mahalle ve mezraların muhtarlarıyla bir araya gelerek zaman zaman hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı altında toplantıyı gerçekleştirdi.
  WHATSAPP HATTI KURULDU
  Bağlar İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Cabir Bülent Şerifler’in de katılımı ile Alatosun Mahallesi’nde gerçekleşen buluşmada vatandaşlar ve muhtarlar, Beyoğlu’na yakın ilgi gösterdi.
  Başkan Beyoğlu’nun talimatıyla muhtarlar ile belediye arasında koordinasyon sağlanması için whatsapp hattı kurulması kararlaştırıldı. Böylelikle ilçe sınırları içerisinde bulunan 48 mahallenin muhtarları, mahallelerinin sorunlarını rahatlıkla belediyeye ulaştıracak ve belediyedeki ilgili birimler de pratik çözümler üretecek.
  'MİLLETİMİZE HİZMET ETMEDE ENGEL TANIMIYORUZ'
  Beyoğlu, millete hizmet etmede engel tanımadıklarını belirterek bu yüzden olumsuz hava koşullarına rağmen buraya kadar gelerek kırsal mahallerin muhtarları ve bu yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyledi. Beyoğlu, ”Milletimizle aramızda hiçbir engel yoktur ve olamaz da. Allah’ın izni ile mevsim, zaman ve mesafe ayırt etmeksizin her tarafa her koşulda gideriz. Bugün de olumsuz hava koşullarını mazeret göstermeden buraya gelerek hemşerilerimizle bir arada olduk. Kar berekettir, rahmettir, umuttur.  Kışın huzurlu geçmesi için tüm tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz. Bizim için anlamlı ve mutluluk verici bir buluşma oldu. Büyük bir değişim ve dönüşüm başlatmış durumdayız. Allah izin verirse kısa zaman içerisinde her şey çok daha farklı ve güzel olacak. Gönül istediğiniz zaman çözülmeyecek sorun yoktur. Bizi bugün burada bağrına basan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
  BELEDİYENİN KAR İLE MÜCADALESİNDE YENİ DÖNEM
  Bu arada Karacadağ bölgesinde kar kalınlığı yer yer 1 metreyi bulurken, yerleşim yerlerinin ulaşımını sağlayan yollar kar ve tipi nedeniyle sürücülere zor anlar yaşatıyor. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla belediyeye bağlı araçlar kar ve tipi nedeniyle kapanma riski olan yollara müdahale etmek için tedbirleri sıklaştırıldı. Yolda mahsur kalan birçok araç, belediye ekipleri tarafından yolların kardan temizlenmesiyle kurtarıldı.
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow