hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hani'de yeni bağlantı yolları çalışmalarına başlandı

  Hanide yeni bağlantı yolları çalışmalarına başlandı
  expand

  Hani'de yeni bağlantı yolları çalışmalarına başlandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HANİ, (Diyarbakır), (DHA)-DİYARBAKIR'ın Hani Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Topçular ve Çukur Mahallemisi’nde yeni bağlantı yolu çalışmalarına başladı. AK Partili Belediye Başkanı İbrahim Lale, vatandaşların daha güvenli seyahat etmesini amaçlayan yeni yol ile iki mahalle arasındaki mesafenin 24 kilometreden 4.8 kilometreye ineceğini söyledi.

  Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, vatandaşların talebi üzerine Yayvan Mahallesi’ndeki Cami ve Yas Evi çevresi ile sokaklarda parke taşı döşeme çalışmaları için talimat verdi. Ekipler, bugün itibariyle Yayvan Mahallesi’ndeki cami, yas evi ve sokaklarda parkı taşı döşemeye başladı. 
  Lale, parke taşı çalışmalarının tüm kırsal mahallerde devam edeceğini ifade ederek, “37 bin metrekarelik parke taşı ihalemiz yapıldı. Yakın zamanda tüm mahallelerimizdeki yas evi, cami önleri ve okul bahçeleri gibi toplu yaşam alanlarında kilitli parke taşı döşeme işlemleri yapılacak. Göreve geldiğimiz günden bugüne ayrım yapmaksızın hizmet yapmaya, üretmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

  FOTOĞRAF

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow