hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti’li Aksal: Kazanan Türkiye oldu

  AK Parti’li Aksal: Kazanan Türkiye oldu
  expand

  AK Parti’li Aksal: Kazanan Türkiye oldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ünsal YÜCEL/EDİRNE, (DHA)-AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, seçimlerin tamamlanmasıyla çalışmaya kaldıkları yerden devam edeceklerini belirterek, “Bize oy versin, vermesin herkesin milletvekiliyim. Sayın cumhurbaşkanımızda kendileri de ifade ettiler zaten ’85 milyonun cumhurbaşkanıyız’ dedi. Onun ötesinde dünya mazlum ve mağdurlarının da lideridir. Yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz var. Durmak yok, yola devam” dedi.

  AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden göreve seçildiği Cumhurbaşkanı 2’nci tur seçimini değerlendirerek, kazananın Türkiye olduğunu ve Türkiye yüzyılını Türk milleti olarak hep birlikte inşa edeceklerini söyledi.

  Fatma Aksal, 28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanı 2. tur seçiminin, 14 Mayıs’taki seçime göre daha stresli bir süreç olduğunu belirterek, “İnsanların rehavete kapılmasından korktuk. Sürekli insanlara çağrı yaptık. 1. tur seçiminin 2. tur gibi bir ihtimali vardı ama 28 Mayıs’ın telafisi yoktu. Onun için biraz daha stresliydi. Ben oylarıyla sayın cumhurbaşkanımızı tekrar cumhurbaşkanı seçen hem de AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na oy vererek TBMM’de bizi ciddi bir çoğunlukla tekrar iktidar yapan aziz milletimize çok teşekkür ediyorum. Biz her zaman söyledik. Dedik ki, eğer bu seçimi Cumhur İttifakı kazanırsa hiç kimse kaybetmeyecek. Kazanan Türkiye olacak. Bir bakıyorsunuz bir tarafta Cumhur İttifakı, güçlü Türkiye için, Türkiye’nin istikrarı için, istikbali için mücadele ediyor. Öbür tarafta 6’lı diye başladıkları, 7’li, 8’li Amerika’nın, FETÖ’nün, PKK’nın içinde olduğu bir oluşum. Amerika ne zaman Türkiye’nin iyiliğini istedi? Amerika ne zaman başka ülkelerin demokrasisi hakkında bu kadar endişe duydu? Artık Türkiye sadece bölgede değil, dünyada söz sahibi olan bir ülke. Ama artık bizim ‘dünya beşten büyüktür’ diyen bir liderimiz var. Artık Türkiye’nin önünün kesilemeyeceğini biliyorlar. Bazı Avrupa ülkeleri ve FETÖ bunu çok iyi biliyordu. Artık Türkiye kendi İHA’sını, SİHA’sını üreten, kendi yerli otomobilini yapan, kendi petrolünü ve doğalgazını çıkaran bir ülke. Türkiye’nin önünü kesmek mümkün değil. Bir mücadele verildi ama aziz milletimiz izin vermedi. Dedi ki, ‘Biz cumhurbaşkanımıza güveniyoruz. Biz mecliste Cumhur İttifakı’nın güzel işler yaptığını ve yapacağını biliyoruz’” diye konuştu.

  ‘YAPACAK ÇOK İŞİMİZ, GİDECEK ÇOK YOLUMUZ VAR’

  Artık seçimin sona erdiğini ve yapacak çok işleri olduğunu ifade eden Aksal, “Cumhurbaşkanımız, ‘Bizim birinci gündemimiz seçim değil’ dedi. Biz bu topraklarda son bin yılda yaşanan en büyük felaketi yaşadık. Bizim yapacak çok işimiz var, gidecek çok yolumuz var. Bizim birinci önceliğimiz depremin yaralarını sarmak. Büyük bir güç ve mücadeleyle depremin yaralarını sarmaya kalktık. Deprem konutlarını inşa edeceğimizi söyledik. Muhalefet mecliste bile ‘deprem konutlarını nasıl inşa edeceksiniz’ demedi. Bu millet ‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz’ dedi ve oyunu kullandı. Oyunu versin veya vermesin her seçmen bizim için çok kıymetlidir. Rekor bir katılımla sandığa giderek millet iradesini sandığa yansıtan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Edirneli hemşehrilerime de beni 2. dönem iktidar partisinin milletvekili olarak TBMM’ye gönderdikleri için çok teşekkür ediyorum. Artık söylediğim gibi seçimler bitti bundan sonra çalışmaya devam edeceğiz. Bize oy versin, vermesin herkesin milletvekiliyim. Sayın cumhurbaşkanımızda kendileri de ifade ettiler zaten ’85 milyonun cumhurbaşkanıyız’ dedi. Onun ötesinde dünya mazlum ve mağdurlarının da lideridir. Yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz var. Durmak yok, yola devam” ifadelerini kullandı. (DHA)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow