hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Keşan’da Hemşireler Haftası kutlandı

  Keşan’da Hemşireler Haftası kutlandı
  expand

  Keşan’da Hemşireler Haftası kutlandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne), (DHA)-EDİRNE'nin Keşan ilçesinde, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası kapsamında Trakya Üniversitesi Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu organizasyonunda Keşan Devlet Hastanesi ve Özel Keşan Hastanesi hemşirelerinin katılımıyla, Alparslan Türkeş Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunularak, basın açıklaması yapıldı.

  Programa, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu akademisyenleri ile Keşan Devlet Hastanesi ve Özel Keşan Hastanesi’nde görevli hemşireler katıldı. Atatürk Anıtı’na, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu, Keşan Devlet Hastanesi ve Özel Keşan Hastanesi çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı söylendi.

  Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölüm Başkan Vekili Dr. Öğretim Üyesi Duygu Kurt, modern hemşireliğin kurucusu olan Florence Nıghtingale ile birlikte önemi görünür hale gelen hemşirelik mesleğinin dünyada yaşanan tüm değişim ve gelişmelerden etkilenerek yüzyıllardır varlığını sürdürmüş ve sürdürmeye devam eden bir meslek olduğunu belirterek, “Dünya çapında yaşanan pandeminin ortaya çıkardığı küresel sağlık ihtiyacı ve ulusal düzeyde yaşadığımız afetlerde ihtiyaç duyulan hemşirelik hizmeti hemşirelik mesleğinin önemini ve bu mesleğe duyulan ihtiyacı açıkça ortaya koymuştur. Bu nedenle hemşirelik mesleğinin değeri koruyacak girişimlerde bulunarak hemşirelik mesleğine nitelikli bir gelecek oluşturmamız gerekmektedir. Bu gelecek mesleğimiz için önemli olduğu kadar dünyadaki tüm insanların geleceğine ışık olacağı içinde önemlidir. Trakya üniversitesi Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğretim elemanları olarak hemşirelik mesleğinin geleceğine nitelikli hemşireler yetiştirerek katkıda bulunmaya çalışmaktayız. Başta bölümümüz öğretim elemanları, öğrencilerimiz ve Keşan ilçesinde görev yapmakta olan hemşireler olmak üzere tüm hemşirelerin 12-18 Mayıs Dünya Hemşireler Haftası kutlu olsun” dedi. (DHA)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow