hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sarıcakaya’da evlere sıcak yemek servisi

  Sarıcakaya’da evlere sıcak yemek servisi
  expand

  Sarıcakaya’da evlere sıcak yemek servisi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seyfullah SOLAK/SARICAKAYA(Eskişehir),(DHA)- ESKİŞEHİR’de Sarıcakaya Belediyesi ve Kaymakamlığı, koronavirüs salgını nedeniyle evinden çıkamayan ve yemek hazırlama imkanı bulunmayanlar ile 65 yaş üstü vatandaşların evine iftar için sıcak yemek servisi yapıyor.

  Sarıcakaya Belediyesi ve Kaymakamlığı, koronavirüs önlemleri nedeniyle sokağa çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlarını unutmadı. Belediye ve Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan özel ekip ile her gün iftar için 120 kişiye sıcak yemek servisi yapılıyor. Özel bir firma tarafından hijyenik bir ortamda hazırlanarak özenle paketlenen yemekler, belediye ve kaymakamlık ekipleri tarafından vatandaşların evlerine götürülerek teslim ediliyor. Her gün iftar vakti öncesi yapılan servis ile ilçedeki 120 ihtiyaç sahibi kimsesiz vatandaşın sıcak yemek ihtiyacı karşılanıyor.

  Sarıcakaya Kaymakamı Murat Demirbilek ve Belediye Başkanı Hüseyin Çam, yemek firmasını denetleyerek yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra Belediye Başkanı Hüseyin Çam, belediye ekibiyle birlikte ihtiyaç sahibi kimsesiz 65 yaş üstü vatandaşa yemek dağıttı. Çam, yemek dağıtımı esnasında sokağa çıkma yasağı bulunan yaşlılara bu süreçte kurallara uymaları ve evde kalmaları yönünde bilgilendirmelerde de bulundu. Vatandaşlar da yapılan hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti. Diğer yandan ilçede belediye ve Kaymakamlık personelince oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, yaşlıların market ve eczane alışverişlerini yapıp, kapılarına ulaştırıyor. Vefa Sosyal Destek Grubu, tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş üstü vatandaşlara sadece bir telefonla yardım götürüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow