Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi

Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi
Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Valiliği’nin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Sanayi Odası’nın organizasyonunda gerçekleştirilen ‘Eskişehir’in Yıldızları Parlıyor’ projesi kapsamında bilim, kültür, sanat ve spor dallarında, ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Vali Yardımcısı Tepebaşı Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.


Gençlere olan güveninden dolayı Türkiye’nin geleceğe umutla baktığını dile getiren Vali Çakacak, “İlimizi ve ülkemizi hem ulusal hem de uluslararası arenada temsil edip, dereceler alarak göğsümüzü kabartan öğrenci, öğretmen ve takımlarımızı ödüllendireceğimiz bu programda sizlerle birlikte olmaktan duyduğum onuru ve gururu ifade etmek istiyorum. Biz biliyoruz ki gençlik gelecek demektir, gençlik neredeyse gelecek oradadır ve gençliğe dayanmayan hiçbir şeyin geleceği de yoktur. Gençlik, gelecek gibi yeni olandır, temiz olandır, öz olandır, umut ve heyecan verici olandır. Siz gençler, ülkemizin geleceği ve yarınlar adına umutlarımızsınız. Sporda, sanatta, edebiyatta, bilimde, felsefede. Her alanda sizlerin başarı elde ettiğinizi görmek bizlerin en büyük mutluluğu ve gelecek adına ümidi olmaktadır” dedi.


İl Milli Eğitim Müdürü Cırıt de okullarda sadece sınava hazırlanan çocuklar yetiştirmek amacında olmadıklarını belirterek, “Bir hedefi olan, hayatta bir şeyi başarmanın mutluluğunu içince hisseden ve bu başarısını da sadece kendisi ile sınırlandırmayıp, kendisini ailesine, iline okuluna ülkesine adamış çocuklarımızı bugün burada alkışlamanın mutluluğunu yaşamak için toplandık” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Vali Çakacak, programa destek olan Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş’a teşekkür plaketi verdi. Ardından dereceye giren öğrencilere, madalya ve başarı belgeleri Vali Çakacak ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS