hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Doğa severler Şarlayan Şelalesi'ni gezdi

  Doğa severler Şarlayan Şelalesini gezdi
  expand

  Doğa severler Şarlayan Şelalesi'ni gezdi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mehmet KOCACIK/ KIRIKHAN(Hatay), (DHA)- SOSYAL medya üzerinden organize olarak Türkiye'nin çeşitli illerinden bir araya gelen 80 kişilik grup, Hatay'ın Hassa ilçesine 30 kilometre uzaklıktaki Şarlayan Şelalesi'ni gezdi. 
  Doğa yürüyüşüne, TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Hassa İlçe Başkanı Cafer Sarı, Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç de eşlik etti. Yayman, bölgenin terörden arındırıldıktan sonra doğa severlerin en fazla ziyaret ettiği yerler arasında olduğunu belirtti. Bölgede muhteşem orman ve su kaynaklarının olduğunu belirten Yayman, tüm doğa severleri Şarlayan Şelalesini görmeye davet etti. Yayman, "Türk Silahlı Kuvvetlerimizin çalışmaları sayesinde bu bölge terörden temizlenmiş oldu. Burası şimdilerde Hatay’ın en güzel ekolojik tur rotalarından ve doğa turizm merkezlerinden biri haline geldi. Amanoslar ülkemizin en güzel yaylalarına sahip olan yerlerden biri, burada çok güzel sebze ve meyve bahçelerimiz bulunuyor. En güzeli burada doğanın ve tabiatın kıymetini bilen hemşerilerimiz var" diye konuştu. 
  Osmaniye'den geziye gelen Melike İncek ise Amanos Dağları'nda bir çok bölgeyi gezdiğini ve çok beğendiğini söyledi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow