Erkek kuaförü öğrencilerin ayağına gitti

Erkek kuaförü öğrencilerin ayağına gitti
Erkek kuaförü öğrencilerin ayağına gitti

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)- HATAY'ın Belen ilçesinde Belen Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından yürütülen proje kapsamında erkek kuaförü bulunmayan mahallelere kuaför götürülerek erkek öğrenciler tıraş edildi.


Erkek kuaförü bulunmayan Kömürçukuru Mahallesi'ndeki bir okulda düzenlenen toplu tıraş etkinliğine Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, TÜGVA İlçe Başkanı Bahadır Hayret, mahalle muhtarı Servet Kurt ile öğrenciler katıldı.


Belediye olarak köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin ihtiyaçlarını gidermek için büyük çalışma sarf ettiklerini söyleyen İbrahim Gül, "Burada yaşayan vatandaşlarımızın kısıtlı imkanlara sahip olmaları ve istedikleri hizmetlere kolay ulaşamamaları. Bu anlamda Belen TÜGVA ile yaptığımız istişarenin sonucunda, berber bulunmayan mahallelerimizdeki erkek öğrencilerimizin aylık saç kesimlerini yaparak, daha sağlıklı bir şekilde eğitim hayatlarını sürdürmeyi amaçladık. Çocuklarımızın yüzündeki gülücükler gerçekten güzel bir proje başlattığımızın kanıtıdır" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS