Mavi Göl Optimist Yarışları sona erdi

Mavi Göl Optimist Yarışları sona erdi

Mavi Göl Optimist Yarışları sona erdi

Mavi Göl Optimist Yarışları sona erdi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

Kemal ERBEN/EĞİRDİR, (DHA) - ISPARTA'nın Eğirdir ilçesinde bulunan ve yedi renkli göl olarak bilinen Türkiye'nin dördüncü büyük gölü  Eğirdir Gölü'ndeki yarışlar, oldukça çekişmeli geçti.
Eğirdir Gölü'nde 1-4 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Mavi Göl Optimist Yarışları'nda 7 kulüpten 94 sporcu senior ve junior olmak üzere iki kategoride mücadele etti. Senior genel sıralamada B.B. Bodrumspor Kulübü'nden Ateş Canuysal birinci, Göcek Yat Kulübü'nden Doruk Uyar ikinci, Akdeniz Yelken Spor Kulübü'nden Sural Sur üçüncü oldu. Optimist kızlarda İskenderun Yelken İht. ve S.S. Kulübü'nden Nehir Hakan birinci, Nehir Parıltı ikinci, Eğirdir Belediye Spor Kulübü'nden Afra Öztekin üçüncülüğü elde etti. Optimist Junior genelde B.B. Bodrumpor Kulübü'nden Topak Sepetçi birinci, İskenderun Yelken İht. ve S.S. Kulübü'nden Damla Derinsu Karagün ikinci, B.B. Bodrumspor Kulübü'nden Sarp Kaya Deniz üçüncü oldu. Optimist Junior kızlarda İskenderun Yelken İht. ve SS. Kulübü'nden Damla Derinsu Karagün birinci, B.B. Bodrumspor Kulübü'nden Deniz Acele ikinci, Esma Türk üçüncü oldu. Optimist Bambino Genel (2014 Yılı ve Sonrası) İskenderun Yelken İht. ve SS. Kulübü'nden Damla Derinsu Karagün birinci, B.B. Bodrumspor Kulübü'nden Deniz Acele ikinci, İskenderun Yelken İht. ve S.S. Kulübü'nden Mert Emir Yaşar üçüncü oldu. En küçük kız kategorisinde B.B. Bodrumspor Kulübü'nden Leyla Serintürk, en küçük erkeklerde Kamil Kerem Artar Göcek Yat Kulübü'nden birinci oldu.
Dereceye giren sporculara ödülleri Eğirdir Limanı'nda gerçekleşen ödül töreninde verildi. Törene, Kaymakam Adem Çelik, Belediye Başkanı Veli Gök, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Çelebioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Fatih Türkmen ile sporcular ve aileleri katıldı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber