hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

    Isparta’da 15 okulun öğrencileri başka okullarda eğitim öğretime başlayacak

    Isparta’da 15 okulun öğrencileri başka okullarda eğitim öğretime başlayacak
    expand

    Isparta’da 15 okulun öğrencileri başka okullarda eğitim öğretime başlayacak

    Haberin Devamıadv-arrow
    Haberin Devamıadv-arrow

     

    Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA’da depreme dayanıklı olmadığı belirlenen 15 okulda güçlendirme ve yıkım çalışmaları yapılacak. Isparta’da yeni eğitim öğretim yılında aksama olmaması için çalışma yapılacak okulların öğrencileri başka okula taşınacak.

    Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan depremsellik incelemeleri neticesinde Isparta’da 15 okulda çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Isparta’da eğitim öğretimin aksamaması için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlama yapıldı. Güçlendirme çalışmaları ve yıkımlarla ilgili çalışmalar tamamlandıktan sonra öğrenciler kendi binalarında eğitim öğretime devam edecekler.

    Kentte Isparta Anadolu Lisesi öğrencileri, Mustafa Gürkan Anadolu Lisesi’nde, Gülkent Anadolu Lisesi, Mustafa Kaçıkoç Anadolu Lisesi’nde, Yalvaç Atatürk Anadolu Lisesi, Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi’nde, Bahçelievler Ortaokulu, Yaşar Ulucan İmam Hatip Ortaokulu’nda, Şehit Güngör Dolunay İlkokulu, Yedişehitler İlkokulu’nda, Gülcü İlkokulu, Üçkardeş Ortaokulu’nda, Ülkü Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu’nda, Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu, Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu’nda, Şehit Adem Köse İlkokulu, Halıkent Ortaokulu’nda, Nazmiye Demirel Ortaokulu, Yılmaz Şener İlkokulu’nda, Zübeyde Hanım İlkokulu, Ferhat Uzunlulu Ortaokulu’nda, Atabey İslamköy İlkokulu, Atabey Atatürk İlkokulu’nda, Atabey Hacı Yahya Demirel Ortaokulu, Atabey 75. Yıl Ortaokulu’nda, Özel Eğitim Uygulama Okulu, Yedişehitler Özel Eğitim Anaokulu (1. Kademe) ve Gülşen Önal Özel Eğitim Uygulama Okulu (1. Ve 2. Kademe)  Özel Yürekler Halk Eğitim Merkezi’nde ve Gönen Çok Programlı Anadolu Lisesi, Gönen Fen Lisesi’nde eğitim-öğretime başlayacak. (DHA)

    FOTOĞRAFLI

    Sıradaki Haberadv-arrow
    Sıradaki Haberadv-arrow