hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Isparta'da Gül Festivali başlıyor

  Ispartada Gül Festivali başlıyor
  expand

  Isparta'da Gül Festivali başlıyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA'da 2-4 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Gül Festivali kapsamında gül bahçelerinde hasat yapılacak, konserler, yarışma ve etkinlikler düzenlenecek.

  Isparta Valiliği ve Isparta Belediyesi tarafından 2-4 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Gül Festivali kapsamında, 2 Haziran Cuma günü saat 11.00'de Gülcü Mahallesi'ndeki Gülcüzade İsmail Efendi, kabri başında anılacak. Gülcü Mahallesi ve Mimar Sinan Camii'nde mevlit okutulacak. Festival, Kolçelik kavşağından başlayacak ve Gülcü Meydanlığında son bulacak Gül Koşusu ile devam edecek. 2-4 Haziran 2023 tarihlerinde Isparta merkez ve Eğirdir ilçesi, Güneykent ile Senir beldelerinde de çeşitli etkinlikler yapılacak.

  GÜL KORTEJİ CUMA GÜNÜ SAAT 15.00'DA

  Isparta Uluslararası Gül Festivali'nin ilk gününde saat 14.00'te 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulacak. Ardından saat 15.00'te Isparta Belediyesi'nin önünden başlayacak olan Gül Korteji düzenlenecek.

  GÜL BAHÇELERİNDE FOLKLOR GÖSTERİLERİ VE GÜL HASADI

  Festival boyunca her gün saat 09.00-14.00 arasında Eğirdir ilçesi, Senir ve Güneykent beldelerinde gül bahçelerinde folklor gösterileri düzenlenecek, gül hasatları gerçekleştirilecek. Yine 4 Haziran Pazar günü 08.00-12.00 saatleri arasında Güneykent gül bahçeleri, gülhane ve gül yağı fabrikasında etkinlikler düzenlenecek. Güneykent için pazar günü belediye önünden saat 08.00'da vatandaşlar için otobüs seferleri düzenlenecek.

  FESTİVALDE ÇOCUKLAR UNUTULMADI

  İlk gün saat 16.00'da Fevzi Paşa İlkokulu ile Belediye Kültür Merkezi arasında kalan cadde (Hacı İbrahim Parlar Caddesi) üzerinde kurulacak olan festival alanında başlayacak olan etkinlikler 3 gün boyunca devam edecek. Çocuklara yönelik atölye çalışmaları yapılacak, balon park kurulacak, e-spor turnuvaları düzenlenecek, kukla gösterileri ve çeşitli aktiviteler yer alacak.

  KONSERLER DÜZENLENECEK

  Festival kapsamında yerel grupların müzik performansları yer alacak. Farklı il ve ülkelerden gelen ekiplerin folklor gösterilerinin yanı sıra festivalin akşam bölümünde ise ünlü sanatçılar Ispartalılar ile buluşacak. Isparta Meydan AVM'de düzenlenecek olan konserlerin ilk gününde saat 21.00'de Mustafa Ceceli, ikinci günü saat 20.00'de Suat Ateşdağlı ile Ekin Uzunlar konser verecek. Pazar günü festival saat 21.00'de Merve Özbey konseri ile son bulacak.

  TÜRK YILDIZLARI ISPARTA SEMALARINDA OLACAK

  Türk Yıldızları 4 Haziran 2023 Pazar günü saat 14.45'te Isparta semalarında gösteri yapacak. Isparta Uluslararası Gül Festivali kapsamında Türk Yıldızları'nın gösterisi Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi'nden izlenebilecek. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow